Drezynujemy?

Wszystko o działalności Warmińsko - Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei w Olsztynie;

Moderator: Sebastian Marszał

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Drezynujemy?

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

Niezależnie od naszych zabiegów dotyczących kolei drezynowej Szczytno-Biskupiec (Tomek, mam już brudnopis koncepcji; jutro lub pojutrze postaram się to opracować na komputerze i podesłać), możemy działać także na innych obszarach.

Podczas powitania szynobusu w Olecku rozmawialiśmy z Panem Sawczyńskim. Padła z Jego strony propozycja, abyśmy wsparli naszym taborem (czytać: poczciwą machajką) planowane wyścigi drezyn w Gołdapi. Miałoby to się odbyć w lipcu 2005 roku.

Poza tym Bracia Sawczyńscy proszą o list z obecnymi danymi KMK Olsztyn, składem osbowym, adresami, kontaktami itd. Proszą także o kasetę Sebastiana z oleckim filmem, jak też o materiał fotograficzny.

W prezencie podarowali nam planszę obrazującą dobitnie, że co czwarty bocian jest Polakiem, jak też treść przemówienia z 17 lutego 2005 (materiały zostały na wieży).

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Wyjazd drezyną 10.09.2005-przejazd testowy

Post autor: Sebastian Marszał »

Planujemy wyjazd dwoma drezynami z Czerwonki w strone Jezioran. Jednak informujemy że 3 miejsca są już zajęte czyli wolnych pozostało jeszcze 4. W wyjeździe uczestniczyć mogą tylko osoby nalężace do KMK Olsztyn. Informujemy jednak że wyjazd może zostać odwołany jak nie znajdziemy możliwości przewieźnienia drezyny do Czerwonki lub gdy podczas przejazdu nastąpi defekt drezyny i nie da sie jej naprawić. chetnych prosimy o kontakt na adres mailowy sdre@o2.plz dopiskiem w temacie DREZYNA. Jezeli nastąpi odwołanie powiadomimy o tym fakcie na forum.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Post autor: CM »

ZALOGA!!!

Zabezpieczcie sobie jakis dobry aparat z pojemna karta lub klikoma filmami! Proponuje obfocic "kazdy" podklad i kazda "szyne", bo PLK juz ostrzy zeby na material "starouzyteczny" z tej linii (patrz post http://www.anduril.linuxpl.com/kmk/viewtopic.php?t=253 ! )

To moze byc historyczny, ostatni przejazd pojazdu szynowego po tej linii :( Kto wie, czy wiosna przyszlego roku nie wjada tu drogowcy i nie zrobia "zrywki". Obym sie mylil !!! Dlatego szturmujcie az za Sagnity!

Dajcie znac Piotrkowi Janikowi (mimo jego trudnej sytuacji rodzinno-czasowej) - jezeli jeszcze znajdzie sie wolne miejsce (chocby i na kole).

Powodzenia!
Kolejowy elementarz Warmii i Mazur! www.torowiskiem.prv.pl
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Dla Janika to miejsce sie zawsze znajdzie, nawet jakby jakiegoś leszcza trza było kopniakiem do rowu usunąć.
Wszak bez niego drugiej drezyny by nie było wogóle...
:twisted: pzdr
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Tak zupełnie na marginesie: post Seby ma fajny, oficjalny charakter! :) Od razu mi się przypomina... i jednocześnie informujemy, że wielkość opóźnienia może ilec zmianie!

Pozdrawiam wesoło!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Wielkość opóźnienia może ulec zmianie ciekawe – no niech ci będzie Adamie jeśli ma być jakieś opóźnienie bo ja nie przewiduje SRJ na ten wyjazd.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Uwaga informujemy, że posiadamy już komplet osób na sobotni wyjazd drezyn.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Niezorientowany :)

Post autor: CM »

Są jakoweś fotefekty spodziewanego wyjazdu??? Czy jakiekolwiek inne?
Kolejowy elementarz Warmii i Mazur! www.torowiskiem.prv.pl
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Jacek Ejsmond robił zdjęcia aparatem cyfrowym, ale jeszcze ich nie widziałem... Ja robiłem analogiem i jeszcze nie wywołałem filmu. Jak to zrobię, to wtedy foty rzucę na serwer.

Sam wyjazd wyszedł umiarkowanie. Drezyna generalnie odmawiała posluszeństwa i pojeździliśmy tylko trochę w okolicach wiaduktu pod główną trasą z Olsztyna. Powrót miał formę przepchnięcia pojazdu przez wszystkie tory główne stacji Czerwonka... :)

Hejka!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Drezynujemy w Węgorzewie w najbliższy weekend!

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

W najbliższy weekend odbędzie się w Węgorzewie impreza drezynowa z udziałem olsztyńskiej poczciwej machajki. Wzorem ubiegłych lat, tym razem we współpracy z SHK, będziemy wozić ludzi po stacyjnych torach (w ramach Dni Węgorzewa). Część główna w sobotę od 10:00 do 18:00. Wyjazd w piątek po południu (bardziej prawodpodobny) lub w sobotę rano. Jedziemy pociągiem do Kętrzyna i dalej PKS-em na Węgorzewo. Nocleg w dwóch pokojach w warunkach polowych (trzeba mieć ze sobą śpiwór i karimatę). Zapewne można też będzie gdzieś rozbić namiot.

Wszyscy chętni niech dadzą mi znać: 508 325 798 lub na maila admk1985@o2.pl

Niewykluczone, że "po pracy", jak tradycja nakazuje, przejedziemy się do Przystani nad jezioro oraz na "kratę" nad Kanałem Mazurskim. Szczegóły ustali się na miejscu z panem Andrzeje z SHK.

Pozdrawiam i zachęcam do wzięcia udziału w imprezie!
Ostatnio zmieniony 25 lip 2006, 21:49 przez Adam Dąbrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

A na dni Dobrego Miasta nie chciało się wam przyjeżdżać?? Powiem wam wszystkim słów kilka. Jesteście dla mnie grupą zamkniętych miłośników kolei. Nic dziwnego, że każdy nowy klubowicz jest u was na wagę złota, ale wy nie robicie nic aby go do siebie przyciągnąć. A mało tego – odstraszacie. Zresztą szkoda słów.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Łukasz DM pisze:A na dni Dobrego Miasta nie chciało się wam przyjeżdżać?? Powiem wam wszystkim słów kilka. Jesteście dla mnie grupą zamkniętych miłośników kolei. Nic dziwnego, że każdy nowy klubowicz jest u was na wagę złota, ale wy nie robicie nic aby go do siebie przyciągnąć. A mało tego – odstraszacie. Zresztą szkoda słów.
Myślałem, jak czy i jak odpisać. Mam propozcyję dla Ciebie: przyjedź na spotkanie do Olsztyna i wtedy podyskutujemy. Bezmyślnie klepać głupoty na klawiaturze jest najłatwiej. Jak czytam takie posty jak powyższy, to dochodzę do wniosku, że dla niektórych Internet jest narzędziem szkodliwym.

Pozdrawiam!

PS: Ostatnio na brak chętnych nie narzekamy: paru się pojawiło. Ty też możesz dołączyć i zrobić coś bardziej konstruktywnego od wypominania innym ich braków.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

Jak dotąd nie widzę zgłoszeń... szkoda. :( Pan Andrzej z SHK będzie w Węgorzewie już dziś wieczorem, ja wybieram się jutro rano, bo istnieje w miarę dogodne połączenie. Jeśli ktoś się chce wybrać, ciągle zapraszam.

Oto plan podróży:

06:15 - zbiórka pod Informacją na dworcu głównym,
06:47 - przyjazd pociągu P 45502/3 relacji Bielsko Biała Główna - Ełk do Olsztyna,
06:58 - odjazd pociągu z Olsztyna,
08:22 - przyjazd pociągu do Kętrzyna,
09:25 - odjazd autobusu PKS relacji Olsztyn - Węgorzewo z Kętrzyna,
10:15 - przyjazd autobusu do Węgorzewa,
10:30 - początek imprezy;

Dla nie-ortodoksów: bezpośredni autobus PKS z Olsztyna do Węgorzewa odjeżdża o 7:00. Jak widać pociąg jedzie znacznie szybciej. Szkoda, że kolej nie daje możliwości dotarcia pociągiem do samego Węgorzewa... choćby w sezonie. :(

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
skórek
Towarowy
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2005, 22:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: skórek »

Poprostu wam zazdroszczę tej imprezy. Obowiązki służbowe mnie zatrzymują w Gdańsku i nie mogę się stawić na miejscu . Szkoda.
Błagam , wrzućcie potem jakąś fotorelację. Ciekawe czy cokolwiek się ostało w Węgorzewie bo jak ostatnio byłem to szyny znikały w ekspresowym tempie, a to co się ostało porasta dżungla.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

skórek pisze:Błagam , wrzućcie potem jakąś fotorelację. Ciekawe czy cokolwiek się ostało w Węgorzewie bo jak ostatnio byłem to szyny znikały w ekspresowym tempie, a to co się ostało porasta dżungla.
Postaram się o jakąś fotorelację, choć mój aparat wykazuje oznaki ciężkiej choroby... ;)

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
ODPOWIEDZ