Inicjatywy z udziałem WMTMK Olsztyn

Wszystko o działalności Warmińsko - Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei w Olsztynie;

Moderator: Sebastian Marszał

Sebastian

Post autor: Sebastian »

Leszek Lewiński pisze:
...obchody Dnia Kolejarza
Tyle tylko, że nie jest to "Dzień Kolejarza" (który obchodzony był w socjaliźmie, we wrześniu), a "ŚWIĘTO KOLEJARZA"
Taki błąd na afiszu to trochę... wstyd.
W Olsztynie wstyd można zobaczyć prawie wszędzie, jeżeli chodzi o światek kolejowy. Sama reklama przedstawiająca "nowe" połączenie Olsztyn - Mrągowo, zawiera w sobie błąd. "Nowe połączenie dla dojeżdżających do pracy" - zawiera rusycyzm "dla", co jest dość poważnym błędem w przekazie masowym jakim jest reklama. Szkoda pieniędzy na taką żenadę. Mam poważne wątpliwości co do toku myślenia i kwalifikacji ludzi zajmujących się reklamą w ZPR Olsztyn. Reklamując połączenie, wstydziłbym się użyć fotografi, którą przedstawiono na poniższym plakacie.
Załączniki
mragowo_ plakat.jpg
Guderian
Towarowy
Posty: 12
Rejestracja: 12 maja 2007, 13:53
Lokalizacja: olsztyn/bartoszyce

Dzień ... , Święto ...

Post autor: Guderian »

Witam!
Z ogromnym zapałem i entuzjazjem zobaczyłem informację o Dniu ... , Święcie ... Kolejarza - zwał jak zwał, ważne że jest :) Jak wielkie było moje zdziwienia gdy sprawdziłem w kalendarzu datę 25 listopada i okazało się że jest to środa... dzień pracujący :/ Podsumowując: nie będzie mnie i zapewne sporej liczby potencjalnych gości. SZKODA
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Święto Kolejarza jest skierowane głównie do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, stąd wybrano takie godziny. Zapraszam.
mgr inż. Sebastian Marszał
Sebastian

Post autor: Sebastian »

25 listopada, z okazji Święta Kolejarza, gościem popołudniówki w Radiu UWM FM na 95,9 FM był nasz prezes Sebastian Marszał :mrgreen: Akurat tak się stało, że ja poprowadziłem tę rozmowę :razz: Efekty znajdują się TUTAJ
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Europejskie Dni Dziedzictwa 2010.

Post autor: Sebastian Marszał »

We wrześniu nasze województwo weźmie udział w ogólnopolskich (i ogólnoeropejskich) obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku noszą one nazwę "OD POMYSŁU DO PRZEMYSŁU".
Również i nasze Towarzystwo weźmie aktywny udział w EDD. Wieża Wodna zostanie udostępniona dla zwiedzających 11 września 2010 r. od godziny 12 - 16 .

I tu prośba do Członków musimy się przygotować i pokazać się jak najlepiej.
Proponuję abyśmy się spotkali 14 sierpnia 2010 r. o godz. 15 w wieży wodnej i omówili plan działania. Myślę również że możemy pokazać materiały archiwalne jakie posiadamy jednak musimy je przygotować. Mamy antyramy, w których możemy je wyeksponować. Jeśli ktoś posiada zdjęcia i chce się nimi podzielić i pokazać je to również zapraszam, aby przygotował do nich wydrukowany opis i umieścimy to w gablocie. Mamy tydzień przemyślcie co można przygotować i zapraszam.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Jutro w Ełku o godzinie 11:00 rozpoczynają się Europejskie Dni Dziedzictwa 2010. Więcej informacji na www.edd.com.pl
Załączniki
1.jpg
(12,54 KiB) Pobrany 4417 razy
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Święto Kolejarza 2010

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Witam.
Czy coś wiadomo na temat Dnia kolejarza w tym roku? termin tóż, tóż, a na forach i internecie jakoś cicho w tej kwestii.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2010, 07:10 przez Grzegorz Kowalczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
darek600141
Pospieszny
Posty: 160
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:33
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: darek600141 »

26 listopada 2010r

od godziny 9 do 13
Pozdrowienia dla klubowiczów WMTMK Olsztyn
bastard
ZWROTNICZY
Posty: 362
Rejestracja: 06 mar 2007, 20:29

Post autor: bastard »

Było pisane w 2008 r i 2009 r. i dalej błędy.
Nie Dzień Kolejarza tylko ŚWIĘTO KOLEJARZA.
Awatar użytkownika
darek600141
Pospieszny
Posty: 160
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:33
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: darek600141 »

Bardzo ciekawie zapowiadają się również obchody kolejarskiego święta w Olsztynie. W piątek 26 listopada w holu tamtejszego dworca głównego w godzinach 9.00 – 13.00 zaprezentowana zostanie wystawa eksponatów kolejowych oraz makieta ruchu pociągów w skali modelarskiej TT. Przy jednym z peronów zostanie udostępniony do zwiedzania tabor kursujący po szlakach Warmii i Mazur, popularne pociągi elektryczne serii EN57, autobus szynowy serii SA133, pług odśnieżny oraz odchodzące do lamusa lokomotywy spalinowe serii SU42 i SU45. Zainteresowani pracą dyżurnego ruchu będą mogli odwiedzić nastawnię dysponującą, czyli „mózg” zarządzający ruchem pociągów w Olsztynie. Dodatkową atrakcją będzie również bezpłatny przejazd na trasie Olsztyn Główny – Olsztyn Wschodni.




http://www.kpinfo.pl/news.php?readmore=1041
Pozdrowienia dla klubowiczów WMTMK Olsztyn
MajkelB1
Osobowy
Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2006, 19:45

Post autor: MajkelB1 »

Witam!
A co z 3-miastem? Tam tez sa jakies plany imprez zwiazanych z tym swietem?

Pozdr. MB
MB
helmutt1
Osobowy
Posty: 70
Rejestracja: 08 lis 2009, 12:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: helmutt1 »

Olsztyn Wschodni to jakiś nowy przystanek?
Awatar użytkownika
darek600141
Pospieszny
Posty: 160
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:33
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Dni Techniki Kolejowej 2011

Post autor: darek600141 »

Jeżeli ma ktoś, jakieś info na temat tegorocznych DTK w Olsztynie, proszę by się z nami podzielił.
Pozdrawiam.
Pozdrowienia dla klubowiczów WMTMK Olsztyn
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Proszę bardzo
Załączniki
Dni techniki plakat.pdf
(433,52 KiB) Pobrany 609 razy
mgr inż. Sebastian Marszał
ODPOWIEDZ