Kolej drezynowa Orneta - Drwęczno - Lotnisko

Wszystko o działalności Warmińsko - Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei w Olsztynie;

Moderator: Sebastian Marszał

Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Fotki są fajne i warto teraz wypróbować machajke :)
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Miodzio foty i, jak widzę, miodzio wyprawa! :) Fajnie, że tym razem wszystko poszło jak trzeba! Oby tak dalej!!!

Pozdrówka! ;)
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Przemku ogromna prośba do Ciebie abyś wybrał się do PLKi w Olsztynie i podpisał pismo w sprawie przejazdów takie samo co ja pisałem. Planuje aby daty przejadów obejmowały w dniach od 28.IV do 7.V.2006 roku. Chcem w dniach weekendu majowego zorganizować przejady drezyną motorwą jednak najpierw trzeba się umówić co do wytoczenia ich z fabryki.Myślę że można by porozmawiać też z Panem Burmistrzem i zorganizowac w dniu 3 maja jakiś przejazd jeśli ktoś się zgłosi. Pytanie czy wypali.Prośba jak możesz to zadzwoń do fabryki i załatw pismo w PLK.
mgr inż. Sebastian Marszał
Martel

Post autor: Martel »

Panowie. Proponuję abyśmy wycięli te krzaczory w okolicach Bażyn abyśmy mogli dojechać na lotnisko. Jestem w stanie zorganizować wykaszarkę, żyłkową lub tależową (do grubszego zielska). Jeżeli to nie pomoże to w zapasie jest piła motorowa tzw pszczółka.
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Te krzaczory nie są takie duże. 10 min pracy. Poza tym Burmistrz obiecał wysłać miejscową ekipę interwencyjną i zrobić wszystko na cacy.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Chłopaki, a o jakim dniu konkretnie myślicie? Proponowałbym zmasowany atak na Ornetę dnia 2 maja. Raz, że to zwykły dzień roboczy, a dwa, że bodajże 1 maja w Ełku będą odpalać Px48 (tradycyjnie Ełk - jezioro Nieciecz - Ełk) i moglibyśmy się klubowo wybrać na wąski tor...

Co o tym sądzicie?

Pozdrówka!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Zobaczymy.Ale ja wole jechac do Ornety niż do Ełku przynajmniej takie jest moje osobiste zdanie:)
mgr inż. Sebastian Marszał
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Podczas długiego weekendu istnieje możliwość otwarcia zakładu i wydania drezyn w każdym dowolnym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Ja z racji tego że od 28 kwietnia do 1 maja będę w Wolsztynie jestem zainteresowny 2 lub 3 maja, ale koledzy będący na miejscu mogą, a nawet powinni się zorganizować wcześniej :D .
Krzaki zgodnie z obietnicami zostały wycięte, więc droga na lotnisko jest wolna!. :wink:
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Wysłałem do Ciebie Przemku maila z pismem, które trzeba złożyć w PLK w 2 egzemplarzach.
mgr inż. Sebastian Marszał
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Czy jest już jakiś bardziej szczegółowy plan imprezy?
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

No jeszcze niewiemy ale myślimy że poniedziałek albo wtorek niewiem a co chcesz przyjechać??
mgr inż. Sebastian Marszał
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Jest to niewykluczone. Chciałby się przejechać przez ten most pod Orneta. Wiele zależy od tego ile wydam pieniedzy w Wolsztynie i czy cos jeszcze zostanie :)
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Dnia 5 maja planujemy wyjazd drezyną w Ornecie jaka narazie są wolne 3 miejsca. Z jadących Sebastian (może Arek K.) natomiasta reszta niech sie zastanawia.Pisać na maila sdre@o2.pl z tytułem Drezyna
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Uwaga w zawiązku z brakiem zainteresowania wycieczka z dnia 5maja na drezynie z Ornety na Lotnisko zostaje odwołana z braku zainteresowania.
mgr inż. Sebastian Marszał
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

W związku z brakiem pisemnego zezwolenia na przejzdy po bocznicy, przejazdy drezynowe z okazji dni Ornety odbędą się po wydzielonym odcinku toru stacyjnego. Termin: sobota 10 czerwca, godzina 15.00
Po zakończeniu jazd dla publiczności, może starczy jeszcze chęci na objazd bocznicy w wąskim gronie osób zaufanych.

Sprawa wykorzystania bocznicy jest w dalszym ciagu aktualna, problemem pozostaje jej nieuregulowany status własności: PLK właśnie przkazuje linie dla nieruchomości, jest okres przejściowy w którym ci pierwsi już nie chcą a ci drudzi jeszcze nie mogą....
W przeciagu najbliższych dwóch tygodni zamierzmy udac się na nauki praktyczne do Kolbud, gdzie Kol Plaser obiecał udzielić wszelkich wskazówek odnośnie działania kolei drezynowej.
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
ODPOWIEDZ