Kolej drezynowa Orneta - Drwęczno - Lotnisko

Wszystko o działalności Warmińsko - Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei w Olsztynie;

Moderator: Sebastian Marszał

Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Spotkanie w Orniecie - 10 czerwca

Post autor: Tomek »

Dnia 10 czerwca spotkanie klubowe odbędzie się na stacji w Ornecie.

W programie: przejazdy drezynowe, eksploracja drezynowa bocznicy na lotnisko.

Dojazd pociągiem: Olsztyn Główny 14.10 - Orneta 15.11
Powrót pociągiem: Orneta 17.03 - Olsztyn 18.05

Można także dojachać busem (dla odważnych i ryzykantów)

Będę też miał miejsca w samochodzie.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

No Chłopaki, życzę udanej imprezy! :D Moje plany uległy zmianie i choć na walnym obiecywałem, że będę, to jednak wesele w rodzinie jest sprawą priorytetową... ;)

Zielonej drogi!!!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Tw1-90

Post autor: Tw1-90 »

Hej.

Wybieram się do Ornety i mam nadzieję że spotkam kogoś już w Olsztynie w pociągu.
Pozdrawiam
Irek z Morąga
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Też bym z chęcią się wybrał, ale niestety sesja, nauka itd :( Miłej zabawy
Awatar użytkownika
berent
Towarowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2006, 22:31
Lokalizacja: Toruń/Olsztyn

Post autor: berent »

Też bym się wybrał, ale muszę jechać na ślub. Tam, gdzie nie ma cywilizacji i kolei. Kolno....
PS Mam na DVD kilkanaście odcinków "Kolei z dawnych lat" nadawanych na kanale Travel and Living. Gdyby kogoś interesowało.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Jednym słowem pomimo małych problemów było fajnie. Drezyna DL2 niestety zepsóła się a le dzieki pomocy specjalistów, oraz Przemka (zakup cewki) to można było jeździć DL-ką. Jednak potem przez nasze gapiostwo dreyna zgasła i okazało się , że jest problem z kompresją.W dordze powrotnej do fabryki (gdzie stacjonuja) okazałao się ze drezna "kiwajaka" tez uległa uszkodzeniu (pękło ciegło od mechanizmu napędowego-od dzwigni do kola zębatego).Jednak ja osobiści uważam imprezę za udaną.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Będzie jakaś większa relacja, np. fotki?
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Po okresie pozornego bezruchu wynikającego z niepewnego statusu prawnego orneckiej bocznicy ( i wynikajęcego z tego braku partenra do rozmów o jej przejęciu) w najbliższym czasie nastapią zmiany.
Jak poinformował mnie przed chwilą nasz "człowiek" w PLK interesująca nas bocznica od 01.08.2006 zmienia właściciela na "Zakład Nieruchomości" a to umożliwi rozpoczęcie konkretnych rozmów i procedur z UM Orneta o jej przejęciu i adapatacji do funkcji kolei drezynowej.
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Darek z Ornety
Towos
Posty: 27
Rejestracja: 07 sty 2005, 16:55
Lokalizacja: Orneta

Apel, pilne.

Post autor: Darek z Ornety »

Jak zwykle to bywa administracja dużo mówi a mało robi. Jeszcze jak troche powzlekają z pracami na Orneckiej żelaznej obwodnicy to nie będzie co przejmować. Przeszedłem kawałek do wiaduktu nad drogą na Morąg i byłem przerażony. Duża liczba szyn po prostu leży na podkładach, na licznych odcinkach całe szyny leżą już obok nasypów. Proponuje by ktoś kompetętny to zbadał i zgłosił odpowiednim organom śledczym. Prosze o interwencje kogoś z KMK w Olsztynie.
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Zgłosiłem dziś tą wiadomość do Pana Burmistrza który dalej sprawę przekazał Orneckiej Policji. Ponadto ma uczulić orneckie punkty złomiarskie na przyjmowanie materiałów pochodzenia kolejowego.
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Post autor: CM »

Musztarda... po
Kolejowy elementarz Warmii i Mazur! www.torowiskiem.prv.pl
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

W związku ze zmianami na stanowisku burmistrza i radnych w Ornecie temat bocznicy zostanie chyba bezpowrotnie stracony. W natłoku obowiązków nowy samorząd może zająć się tą sprawą najwcześniej w styczniu, a wtedy na podróż do mostu przyda się już nie drezyna tylko quad... :evil:
Z drugiej zaś strony po co i dla kogo było bocznice zachowywać?Przykład:pomimo tego że całe wakację drezyna była gotowa do jazdy, zaledwie raz udało się znaleść chętnych z kmk do jazdy i to w mocno szkieletowej obsadzie.
Większości to poprostu wisi.
A tak przynajmniej inni będą mieli radoche,jak przybędzie nowy odcinek starotorza do szwędania się z natchnioną miną i przeżywania jak to fajnie i mądrze drzewiej w Prusiech bywało... :twisted:
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Co się dzieje w Ornecie z linią na lotnisko??
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

sdre pisze:Co się dzieje w Ornecie z linią na lotnisko??
Co może się dziac :razz: jak wiemy od dawna już nie jest używana jak jeszcze torów nie rozkradli ostatnio jechałem do ornety ale nie spojrzałem co i jak :roll:.
Pozdrawiam.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Kolego ja wiem co sie dzieje ze stanem linii czego mniej więcej brakuje (w okresie do stycznia) interesuje mnie co teraz się tam dzieje dokładnie? A nie interesuje mnie polemizowanie.Jak byś czytał dokładnie posty to byś wiedział.
mgr inż. Sebastian Marszał
ODPOWIEDZ