Wagon gospodarczy

Wszystko o działalności Warmińsko - Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei w Olsztynie;

Moderator: Sebastian Marszał

Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Wagon gospodarczy

Post autor: Sebastian Marszał »

Informuję, że w dniu 9.08.2006 w godzinach od 14:00 d0 15:30 ma następić akcja przestawienia wagonu który Nasz Klub otrzymał.Chętnych zapraszamy do uczestnictwa w akcji.Krotką relację postaramy się zdać po akcji.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2014, 20:49 przez Sebastian Marszał, łącznie zmieniany 1 raz.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Jak poinformowałem akcja z wagonem miała rozpocząć się o godzinie 14:00 jednak nastąpiła zmiana planu z przyczyn takich iż trzeba było wystawić ezt na pociąg nadażyłą się okazja na wcześniejsze przetoczenie wagonu.W akcji brałą udział łokomotywa SM42-1114 która przetoczyła wagona na tor znajdujący się przy naszej siedzibie.Tam nastąpiło otworzenie wagonnu i wejście do środka.Jeśli chodzi o wnętrze wagonu znajduję się tam sporo śmieci które trzeba bedzie posprzątać, brakuje paru okien oraz zasów do okien-ale jest to wszystko do otworzenia.Jeśli chodzi o powłokę lakierniczą w środku wagonu jest ona w stanie "zwijania się i opadania" ale to lepiej bo możemy dzięki temu zdrapać starą farbe do gołej płyty lub deski i pomalować na nowo.Jeśli chodzi o powłokę zewnętrzna to myśle aby wagon pomalować na zielono bedzie miał on malowanie standardowe dla tego typu wagonów jednak jest też opcja pomalowania na kolor brązowy (tj kolor węglarek gbsów)ale to jeszcze ustalimy na najbliższym spotkaniu.Ponadto w wagonie znajduje się centralne ogrzewania które zostało uszkodzonę w postaci przecięcia jednje rury liczymy jednak na pomoc Zakładu Taboru w zaspawniu tej przerwy, a my postaramy się uruchomić ogrzewanie.W wagonie znajduje się też umywalka ze zbiornikiem na wodę co do tego czy uruchomimy to jeszcze nie podjeliśmy decyzji-chyba że zrobimy obieg zamknięty :).
PROSZĘ UPRZEJMIĘ KOLEGÓW I KOLEŻANKI O POMOC W ROBOTACH PRZY WAGONIE KTóRE CHCEMY ZACZAć NA NAJBLIżSZYM SPOTKANIU W SOBOTE O GODZINIE 15:00.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

Jako, że w sobotę jestem na Weselu (Wielbark :) ), odrabiam robociznę (to określenie traktuję in plus ;) ) dziś i jutro. Obecnie ogarnięte z największego syfu jest już większe pomieszczenie, jutro czas na mniejsze i przedsionek. Kto ma ochotę popracować jutro, zapraszam od rana (coś koło 10-11). Telefon do mnie tradycyjnie 508 325 798.

Zdjęcia z dzisiejszego przetaczania wagonu wkleję także nazajutrz.

Pozdrawiam!

PS: Wagon, choć z zewnątrz wygląda na niewielki, w środku jest bardzo przestronny. Jeśli dobrze się sprężymy, to na zimę będziemy mieli ciepłe lokum. To dobry sprawdzian dla KMK Olsztyn.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Panowie i Panie proszę o pomoc w pracy przy wagonie spotykamy się w sobote o godzinie 14:30 przewiduje prace do godziny 16:30.Proszę zabrać ze sobą gorsze ciuchy gdyż wagon w środku jest brudny.
mgr inż. Sebastian Marszał
Marek Sz
Towarowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2006, 14:30
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Marek Sz »

A co to za wagon? Są gdzieś jego zdjęcia?

pozdr
Marek
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

Obiecałem zdjęcia już kilka dni temu, ale pojawiły się drobne kłopoty. Jak to rozwiążę, będą foty.

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

W poniedziałek o godz 10:00 planujemy spotkanie w wieży w celu dalszego sprzątania i przygotowywania naszego wagonu do nałożenia powłoki lakierniczej.Proszę o liczne przybycie gdyż bedzie nas wiecej szybciej pójdzie robota.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

sdre pisze:W poniedziałek o godz 10:00 planujemy spotkanie w wieży w celu dalszego sprzątania i przygotowywania naszego wagonu do nałożenia powłoki lakierniczej.Proszę o liczne przybycie gdyż bedzie nas wiecej szybciej pójdzie robota.
Sorki za nieobecność dzisiaj, ale mi nie pasowało. Postaram się przyjść w tygodniu. Czołem.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Spotkanie przesunie sie na godzine 16-17:00 pod telefonem jesteśmy.
mgr inż. Sebastian Marszał
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Jaki to wagon, jak można spytać?
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Fotki o które prosiliści:
1)Lokomotywa z WGW ciągnie nasz wagon na miejsce postoju:
Obrazek
2)Wagon z Panem ustawaiczem z WGW na torze 506 przed stacją paliw:
Obrazek
3)Lokomotywa zaraz odstawi nasz wagon a natepnie zrobi manewry z zielonym wagonem Zakładu Taboru (pulmanem):
Obrazek
4)Tu już odstawiony a lokomotywa cofa sie po zielonego:
Obrazek
5)Czeka na loka:
Obrazek
6)Już na miejscu swego przeznaczenia:
Obrazek
A to już wnętrze wagonu:
1)Wieksze pomieszczenie:
Obrazek
2)To samo pomieszczenie co powyżej:
Obrazek
3)A to piec centralnego ogrzewania(parowe)
Obrazek
Właśnie dziś były próby pieca - piec grzeje ale rury są dziurawe i woda leci i uszkadza deski gdyż wycieka w podłogę.Trzeba coś wymyśleć co z piecem.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Dziś w Naszym wagonie rozpoczęły się prace naprawcze. Razem z Tomkiem, Adamem i Markiem zrobiliśmy pomost i stopnie wejściowe do wagonu, na rurze od komina pojawił się kominek, oraz zmontowaliśmy jedno okno i wiemy jak robić kolejne. Proszę kolegów o pomoc przy oknach, oraz pracach w środku wagonu jak i na zewnątrz – chodzi o malowanie.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Z racji, że mi się nudziło poszedłem do wieży i postanowiłem porobić coś przy wagonie.
1.Zostały wstawione szyby w drzwiach wejściowych do wagonu.
2.Wyczyściłem ze śmieci pomieszczenie w wagonie (wykazy) trafiło to do wieży i do pieca a tam to już tylko popiół pozostał :)
3.Wyczyściłem z farby przedsionek aby można było już malować.

Zapraszam wszystkich do pomocy im szybciej zaczniemy to szybciej skończymy i będziemy mieli fajny wagonik. :)
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

W sobotę to jest 14.07.07 zaczną się prace w wagonie osoby które chcą pomóc zapraszam ja będę około godziny 15:45 kto przyjdzie wcześniej może zacząć zeskrobywać farbę i ją sprzątać.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Bardzo dziękuje za pomoc było bardzo dużo rąk :(.Widzę,że Klubowiczom nie bardzo zależy na pomocy przy pracy w wagonie. Prace naprawdę nie są trudne głównie polegają na usuwaniu starej farby i malowaniu podkładem oraz na posprzątaniu w środku pozostałości po farbie która odpadła.
Dziś wykonałem oczyszczenie i pomalowaniu minią cewnika środkowego lewej oraz kątownika do którego są przymocowane deski wagonu.
mgr inż. Sebastian Marszał
ODPOWIEDZ