Kolej drezynowa Szczytno - Biskupiec

Wszystko o działalności Warmińsko - Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei w Olsztynie;

Moderator: Sebastian Marszał

Awatar użytkownika
Hubi
Osobowy
Posty: 68
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:16
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Hubi »

Zrobiłem dzisiaj mały rekonesans na tej linii zaraz za Szczytnem. Na odcinku ok. 300m brakuje łubków lub są poluzowane. W lesie jest rozkręcony jeden tor, odcięty jest z niego kawałek i rzucony został na bok. Próbowaliśmy z kumplami ustawić na torach Nysę, jednak rozstaw kół jest inny i będę musiał dorobić specjalne koła (chcieliśmy ją postawić na samych felgach). Jak dobrze pójdzie to w przyszły weekend powtórzymy ten zamiar. Dlatego interesuje mnie kto jest zarządcą tej linii, bo nie wiem do kogo miałbym się zwrócić w sprawie pozwolenia na ewentualne oczyszczenie linii i może dostarczenie brakującego toru i łubków. Jestem ciekaw na ile pomoc ze strony PKP byłaby realna?
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
Hubi
Osobowy
Posty: 68
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:16
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Hubi »

Wzdłuż torów na wylocie ze Szczytna, aż za przejazd z DK 53 wycięto krzaki. Wie ktoś może co jest tam planowane? Czyżby szykowała się rozbiórka?
Karol
Towos
Posty: 31
Rejestracja: 21 lis 2011, 16:44
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Karol »

Chyba jest to związane z manewrami długich składów towarowych 30-40 wagonów.
Na stacji Szczytno ostatnia sporo się dzieje, jest to związane z modernizacją Olsztyn-Szczytno-Szymany
adrian
Osobowy
Posty: 57
Rejestracja: 08 wrz 2007, 15:36

Post autor: adrian »

Jak Hubi będziesz się zajmował wycinaniem krzaków na linii to daj znać, mogę się dołączyć
Awatar użytkownika
Hubi
Osobowy
Posty: 68
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:16
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Hubi »

W ciągu linii 262 od Szczytna w kierunku Biskupca na odcinku ok. 4km oczyszczono tory ze wszystkich zarośli. Jestem ciekaw w jakim celu. Później zamieszczę fotki,
adrian
Osobowy
Posty: 57
Rejestracja: 08 wrz 2007, 15:36

Post autor: adrian »

Hubi, możesz odezwać się do mnie na PW, będę wdzięczny za kontakt, co tydzień jestem w szczytnie, może coś podziałamy
Awatar użytkownika
Hubi
Osobowy
Posty: 68
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:16
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Hubi »

Zamieszczam obiecane fotki (cykane 2 tygodnie temu). Tory, które widać na pierwszym zdjęciu, przedtem były zarośnięte prawie na równo z lasem, ciężko było je znaleźć w gąszczu dużych już drzew i krzaków (zdjęcie drugie, robione w maju zeszłego roku w tym samym miejscu).

Ps. Adrian, odezwę się, bo mam pewien plan :D
Załączniki
jhkjh 001aa.jpg
Tory.jpg
jhkjh 004aa.jpg
jhkjh 006aa.jpg
jhkjh 007aa.jpg
jhkjh 011aa.jpg
jhkjh 016a.jpg
Karol
Towos
Posty: 31
Rejestracja: 21 lis 2011, 16:44
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Karol »

Nic nie planują na tej linii, a drzewa wycinają ludzie na opał. obecnie linia jest przekazana pod nieruchomości.
Awatar użytkownika
Hubi
Osobowy
Posty: 68
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:16
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Hubi »

Awatar użytkownika
Hubi
Osobowy
Posty: 68
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:16
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Hubi »

Jeszcze w 2003r. szlak wyglądał całkiem dobrze. Trasa na Ostrołękę też w ładnym stanie.

http://www.eu07.pl/~wojtazz/sn61/mazury2003.php
Grashk
Towarowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2013, 14:08
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Grashk »

Witajcie,

cieszę się że trafiłem na to forum i znalazłem cały dział poświęcony linii Szczytno - Biskupiec :) Tak się składa, że planuję w tym roku odbyć pieszą wędrówkę wzdłuż tej linii w celu fotograficznej dokumentacji jej stanu. Termin wyprawy to wczesna wiosna, nim trawy i zarośla się rozwiną. W związku z tym chciałbym zapytać Was, tj. osoby mieszkające bądź bywające w tamtej okolicy o uwagi na temat tej linii oraz jej aktualnego stanu? (ja jestem z Olsztyna) Przeglądając źródła w sieci np: TUTAJ oraz TUTAJ , zacząłem się zastanawiać czy taka wędrówka, ze względu na stan linii, w ogóle jest możliwa. Zdjęcia wskazują na duże zarośnięcie torowiska. Na forum widzę jednak, że zarośla nie są Wam straszne, gdyż podejmujecie próby przejazdów tą linią. Czy były jakieś sukcesy (przynajmniej częściowe)? A może ktoś z Was chciałby przyłaczyć się do takiej wędrówki? :)

Pozdrawiam,
Paweł
karlos87
Towarowy
Posty: 12
Rejestracja: 18 cze 2011, 02:28
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: karlos87 »

za Nowymi Kiejkutami w stronę Biskupca, rośnie spory busz, ale od Szczytna do Kiejkut myślę, że z trampka jak najbardziej by się dało,
pcela
Towarowy
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2011, 03:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pcela »

Mają rozbierać tę linię,

Szczegóły w dzisiejszym Kurku
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hubi
Osobowy
Posty: 68
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:16
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Hubi »

Typowe polskie rozwiązanie...
rubaszny85
Towarowy
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2015, 16:37
Lokalizacja: sercem z Warmii

Post autor: rubaszny85 »

Rozebrali czy stoi (o ile tak to można określić) dalej?
ODPOWIEDZ