Zmiany organizacyjne na Forum Dyskusyjnym WMTMK Olsztyn

Uwagi dotyczące Forum dyskusyjnego WMTMK Olsztyn;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Bernard pisze:Odpowiedź jest prosta:

Jak wyślę zdjęcia Małgoś, to po 30 minutach mam je podlinkowane do odpowiedniego posta. Gdy wysłałem je Adminowi, to wogóle nie doczekałem się ich na stronie :(
Benku, ale ja przecież nie przemilczałem Twojego maila i napisałem Ci, że w tej chwili mam ograniczoną możliwość obsługi serwera. Przyczyn jest kilka: zmiany na stancji, problemy z moim komputerem, wreszcie także ograniczona ilość czasu. Gdy zaś jestem w Olsztynie, w ogóle nie mam dostępu do serwera. Po prostu informatyka to generalnie nie jest mój konik. Przepraszam, że tak to wyszło, ale niczego przecież nie trzymałem w tajemnicy. Po to też wprowadziłem Moderatorkę, aby Ona mnie odciążyła. Jak na razie z tej roli wywiązuje się znakomicie, o czym sam napisałeś.

Pragnę tu także zaznaczyć, że Administrator czy Moderator wcale nie mają obowiązku wrzucać fotografii na serwer. To zadanie piszącego. Póki jednak jest taka możliwość, nie widzę przeszkód, by w tym pomagać.
malgos pisze:proszę się mi tu nie kłócić tylko słuchać admina - On zawsze ma rację
Proszę mi tu takich herezji nie szerzyć... ;)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2006, 16:54 przez Adam Dąbrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

admk1985 pisze: Pragnę tu także zaznaczyć, że Administrator czy moderator wcale nie mają obowiązku wrzucać fotografii na serwer. To zadanie piszącego. Póki jednak jest taka możliwość, nie widzę przeszkód, by w tym pomagać.
Doceniam to bardzo :)
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Post autor: CM »

Jako - że kompletnie już tracę orientację o co chodzi - to chętnie się wypowiem ;)

"Cenzurowana" dyskusja przepoczwarzyła się niepostrzeżenie w jakieś kwaśne parskanie "Herbatoxem"... i po cóż nam to!? Cóż Wam zawinił ADmin, że szarpiecie pod nim zwrotnicą we wszystkie strony, czekając katastrofy? Eeech. Może ktoś nie widział - ale ADmin bardzo intenstywnie zareagował na rosnące wysypisko postów nowych Mikoli (czy raczej Mipostów). Posty Bartka spłynęły krwistymi ostrzeżeniami... Skutek był widoczny, może nie 100%, ale wystarczający "wmymmniemaniu".
Nie wszyscy chłoną wiedzę z zadowalającą Vmax. Czasem trzeba wziąć pod uwagę na spore ograniczenia prędkości na neuronowych szlakach. A postulowanie "plaskaczy" szybko okazało się bronią - czy raczej brzytwą - obosieczną.
Czerpanie z zasobów prywatnej korespondencji czasem prowadzi do nieoczekiwanych kraks - co Adam i Ja już kiedyś odnotowaliśmy :oops: Także w tym przypadku zderzenie buforami było widać nieuchronne - neofickie ambicje kontra middlife crisis...
Natomiast sprawa fotek pachnie mi wiosennym leniuchowaniem... Może uda się kiedyś w końcu ją rozwiązać - przenosząc forum na jakiś pojemny serwerek. Za friko i bez limitu transferu to najwyżej 60MB można znaleźć. Znając apetyty niektórych kolegów, to już po paru miesiącach będzie full z pianką ;)
Piotrze - obacz co (i kto) się dzieje na forum! A ty nie piszesz, myszki nie chwytasz! Orneta czeka! Apel plenum KC - Mniej Pary W Gwizdek, Do Działań, Śmierć Zaległościom! Gromkie 3 x Hurra!

Wino(grono)we "pedagogoczne" 18%
Kolejowy elementarz Warmii i Mazur! www.torowiskiem.prv.pl
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

Spoko ADmin tak łatwo wykoleić się nie da, poza tym musi istnieć jakiś wątek, gdzie będzie można trochę ponarzekać ;). Do tej pory sprawy formalne związane z działaniem forum nikogo za bardzo nie interesowały, teraz jest już inaczej. I to mnie cieszy.

A Tobie Cezary, za miłe słowo - dzięki! :)

Swoją drogą...
CM pisze:... czerpanie z zasobów prywatnej korespondencji czasem prowadzi do nieoczekiwanych kraks - co Adam i Ja już kiedyś odnotowaliśmy...
... ze skutkiem pozytywnym! :)

Głowa do góry, dzięki takim postom, jakie ostatnio się pojawiają (w chyba najmniej zagrożonym spamem dziale "Kolej wczoraj"), to Forum z pewnością się obroni.

Czołem!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

admk1985 pisze:
Głowa do góry, dzięki takim postom, jakie ostatnio się pojawiają (w chyba najmniej zagrożonym spamem dziale "Kolej wczoraj"), to Forum z pewnością się obroni.

Czołem!

Mi też się tak wydaje.

Czołgiem! :wink:
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Martel

Post autor: Martel »

CM pisze: Natomiast sprawa fotek pachnie mi wiosennym leniuchowaniem... Może uda się kiedyś w końcu ją rozwiązać - przenosząc forum na jakiś pojemny serwerek. Za friko i bez limitu transferu to najwyżej 60MB można znaleźć. Znając apetyty niektórych kolegów, to już po paru miesiącach będzie full z pianką ;)
Panowie w związku z ograniczeniami tego tu serwera, który poniekąd moim zdaniem jest z lekka hamulcem w rozwoju ciekawych postów uzupełnionych w fotogalerię jestem skłonny na www.forum.martel.pl zrobić prywatny dział widoczny tylko dla osób tu obecnych. Główny dział miałby np. nazwę PTMKŻ KMK Olsztyn. Działy tematyczne byłyby nazwane tak jak tutaj a co lepsze obecną tu bazę mógłbym "przenieść" w nową lokalizację. Zawartość wiec by się nie zmieniła. Moderatorami tego działu byłyby osobą "tutejsze". Moi moderatorzy nie widzieliby nawet, że jest nowy dział, więc ingerencja osób z poza Waszych działów byłaby niemożliwa.
Moje serwery nie mają limitów transferu i są podłączone do łacza o przepustowości 20 Mbit/s. Miejsca na dyskach (SCSI U320 15000 RPM) nie brakuje, więc fotki (i nie tylko) moglibyście załączać bezpośrednio do postów.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

Martel, w tej chwili nie jestem jeszcze w stanie odpowiedzieć, chociaż osobiście wolałbym, żeby niniejsze Forum funkcjonowało jako niezależne. Poczekajmy do wakacji, potem się pomyśli. Jest szansa, że miejsce znajdzie się na jakimś poważniejszym serwerze, chociaż z drugiej strony lepszego niżli martelowski ze świecą szukać... :)

W każdym razie dzięki wielkie za propozycję pomocy! Wspólnie się nad tym zastanowimy.

Chciałbym znać opinie innych Użytkowników Forum na temat pomysłu Martela. Piszcie, bo to ważne!

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Proponuje ABY ADAMIE PRZESTWIĆ ZEGAR GODZINY
mgr inż. Sebastian Marszał
Stellwerk

Zasady dostępu do Forum i jego działów

Post autor: Stellwerk »

Rainy31 pisze:Dzięki odważnej decyzji administratorów dział "Archiwalne rozkłady jazdy" stał się ogólnodostępny,
Może administratorzy powiedzą nam dlaczego musieli wykazac odwagę by zmienić dostępność działu?
Ostatnio zmieniony 17 gru 2016, 20:08 przez Stellwerk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rainy31
Pospieszny
Posty: 162
Rejestracja: 17 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: Rainy31 »

Porzucenie starego sposobu myślenia wymaga pewnej odwagi. Dlatego pochwalam obecną decyzję Administracji.
Do tej pory zapewne przyjmowano, że "utajnienie" mobilizuje do zapisywania się na forum. Ale nie było to właściwe podejście. Jeśli się ma coś wartościowego, trzeba to reklamować, można zaś udostępnić ściąganie tylko zalogowanym. Pamiętam, że bardzo się zdziwiłem, gdy po zapisaniu się odkryłem, że dział nie jest pusty. Podejrzewam, że widząc pustkę wiele osób nie przystąpiło do forum.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Służbowe rozkłady jazdy

Post autor: Adam Dąbrowski »

Stellwerk pisze:Może administratorzy powiedzą nam dlaczego musieli wykazac odwagę by zmienić dostępność działu?
Szczerze mówiąc nie umiem i nie mam potrzeby ustosunkowywać się do słów, których nie wypowiedziałem. :smile: Nie widzę w podjętej decyzji nic szczególnie odważnego - nazwałbym ją raczej racjonalną w zaistniałych okolicznościach.
Rainy31 pisze:Do tej pory zapewne przyjmowano, że "utajnienie" mobilizuje do zapisywania się na forum. Ale nie było to właściwe podejście.
Absolutnie się z tym nie zgadzam. Podejście Administracji było, jest i pozostanie dokładnie odwrotne: nie ilość, a jakość użytkowników się liczy. Dla mnie tworzenie "martwych dusz" - czyli profili wyłącznie do ściągania plików - było największym mankamentem istniejącego systemu. Kiedyś robiliśmy nawet (po uprzednim ogłoszeniu) "sprzątanie" - czyli usuwanie takich martwych profili.

Proszę serdecznie o zakończenie już dyskusji na temat motywów postępowania Administracji i zajęcie się pracą merytoryczną. Jeżeli są jeszcze jakieś wątpliwości - zapraszam do działu "Wszystko o Forum".

Pozdr. :smile:

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Gruntowna reforma Forum WMTMK "2013"

Post autor: Adam Dąbrowski »

Drodzy Użytkownicy,

chociaż nasze Forum ogólnie ma się całkiem dobrze, to jednak nie zaszkodzi mu "modernizacja". Szczególnie w związku z coraz liczniej udostępnianą dokumentacją archiwalną planujemy przeprowadzić szereg zmian. Oto ich program ramowy:

1. Forum zostanie umieszczone na nowym serwerze. Tym samym zwiększy się ilość dostępnego miejsca na materiały.

2. Powstanie nowa wersja regulaminu Forum. W szczególności istotne będzie wprowadzenie zapisów dotyczących publikowania i korzystania z załączonych materiałów.

3. Pewnym modyfikacjom zostanie poddany układ działów.

4. Na co gorąco liczę - zwiększy się liczba moderatorów.

Proces sukcesywnie wprowadzanych zmian planujemy zamknąć do końca sierpnia 2013 r.

W związku z faktem, że chcemy popracować nad funkcjonowaniem Forum, zwracam się z prośbą do Użytkowników o zgłaszanie w tym wątku wszelkich uwag, pomysłów, sugestii dotyczących oczekiwanego kształtu naszego panelu dyskusyjnego, obowiązującego regulaminu, a także pracy administracji i moderatorów. To naprawdę dobry moment, żeby wyrzucić z siebie wszystko to, co leży na sercu, a czasami niepotrzebnie jest wyrzucane w wątkach merytorycznych.

Zachęcam do szczerego zabierania głosu! :smile:

Pozdrawiam,

AD

------------------------------------------------------------------------------
PS. Pierwsza kosmetyczna zmiana nastąpiła przed chwilą. Likwidacji uległy dwa działy: nieużywany od dawna dział "Klubowe mienie" i nie wymagający już na dzień dzisiejszy oddzielnej ekspozycji dział "Z pomocą WMTMK: Kolej drezynowa ze Szczytna do Biskupca". Wszystkie wątki z tych dwóch działów trafiły do działu "Działalność WMTMK Olsztyn". Oprócz tego nadal istnieje dział "Modelarze WMTMK Olsztyn".
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Wzorem innych for kolejowych proponuję umieszczenie wątku o dyskusji nad rozkładem jazdy dla naszego województwa lub wątek o ogólnopolskim RJ
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

Zmiany moim zdaniem są niepotrzebne, być może serwer tak (więcej miejsca), ale poza tym nie widzę takiej potrzeby, wszystkie zmiany jakie miały miejsce na innych forach do tej pory wyszły im na gorsze a nie na lepsze :-)
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

gryff pisze:Wzorem innych for kolejowych proponuję umieszczenie wątku o dyskusji nad rozkładem jazdy dla naszego województwa lub wątek o ogólnopolskim RJ
Wątki poświęcone zmianom w rozkładach jazdy istnieją. Można na przykład rozważyć ich scalenie i przyklejenie (tak, żeby nie spadały w dół w przypadku mniejszej aktywności). Czy mniej więcej o to Ci chodziło?
Darek pisze:Zmiany moim zdaniem są niepotrzebne, być może serwer tak (więcej miejsca), ale poza tym nie widzę takiej potrzeby, wszystkie zmiany jakie miały miejsce na innych forach do tej pory wyszły im na gorsze a nie na lepsze. :smile:
Nasze Forum jest wyjątkowe. :mrgreen: Dotychczas wprowadzane zmiany wychodziły mu moim zdaniem na dobre. Administracja postara się, żeby i tym razem tak było. :smile: Pewne zmiany, o których pisałem wyżej, są konieczne. :!:
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
ODPOWIEDZ