Apel do Użytkowników!

Uwagi dotyczące Forum dyskusyjnego WMTMK Olsztyn;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

No to jak, pomożecie?

Pomożemy!!!
21
91%
Spadaj na drzewo, głupi Adminie!!!
2
9%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Apel do Użytkowników!

Post autor: Adam Dąbrowski »

Witam!

Jako, że grono Moderatorów niniejszego Forum jest bardzo łagodne i nie chce używać jakichkolwiek form represji (czytaj: ostrzeżeń), jak ma to miejsce na innych podobnych Forach, chciałbym zwrócić się z małym, ale jakże ważnym apelem, który pozwolę sobie skupić w pięciu punktach:

1. Unikajmy masowego pisania postów na jedną linijkę, nic nie wnoszących do dyskusji. Oczywistym jest, że w odpowiednim miejscu i czasie zawsze można pożartować, czy puścić internetowego "winka" ( ;) ), ale naprawdę nie przesadzajmy! Większość wątków ma określony charakter merytoryczny, a wprowadzanie tam dyskusji na poziomie czatu zwyczajnie ten charakter zaburza. Innymi słowy: trochę wyczucia.

2. Dbajmy o formę naszych postów. Używajmy opcji "Podgląd", nie przesadzajmy z ilością stylów i emotikonek!

3. Na Boga, dbajmy o ortografię i gramatykę! Kilku Kolegom tłumaczyłem już na PW, że mnie jako Administratora nie obchodzi czyjakolwiek dysleksja czy dysortografia. Ani Małgosia, ani Paweł, ani ja, nie jesteśmy terapeutami, a Forum to nie szpital. Bardzo prostym lekarstwem na to schorzenie jest słownik Worda! Wystarczy przepuścić przezeń naszą wiadomość, a mądry program podkreśli na czerwono "byki", a na zielono "styl"... Czy to takie trudne? Pisanie wiadomości, których czasem niemalże nie da się przeczytać, jest wyrazem niechlujstwa, lenistwa i lekceważenia innych Forowiczów.

4. Ostatnio modne stało się wyśmiewanie przy każdej okazji pewnej grupy dyskusyjnej. Rozumiem, że zamieszczane tam wiadomości wielokrotnie u każdego z nas wzbudzają pobłażliwy uśmiech, jednak podkreślanie tego co i rusz nie ma sensu. Dbajmy o poziom naszego Forum, a tamto albo zostawmy w spokoju, albo wybierajmy z niego tylko to, co dobre (jak się poszuka, też można znaleźć, choćby w postaci ciekawych linków).

5. Szanujmy się nawzajem i wspólnie budujmy tu dobrą, przyjazną atmosferę. Tak było do tej pory i niech tak nadal pozostanie! :)

Do "skrobnięcia" tego krótkiego apelu skłoniła mnie lektura niektórych postów na Forum, które pojawiały się w ostatnim czasie (część z nich już nie istnieje). Wszyscy, wspólnymi siłami, powinniśmy dążyć do wdrożenia modelu idealnego Forum, czyli Forum "samo-moderującego się". Polega to na tym, że każdy Użytkownik pilnuje przede wszystkim siebie, a poza tym nie pozostaje bierny w przypadku, gdy inni Użytkownicy w znaczący sposób sprzeniewierzają się ogólnie przyjętym zasadom "Netykiety".

Chcemy doprowadzić to forum do takiej postaci, aby rola Moderatora była rolą czysto teoretyczną. Jest to możliwe!


No to jak, pomożecie?! :D
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
krzysztoforek
Ekspres
Posty: 214
Rejestracja: 22 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krzysztoforek »

Moje zdanie jest takie,że to najlepsze forum na jakim byłem i przede wszystkim trzymające się tematów.Myślę ,że nawet krótkie wyrażanie swojego zdania na dany temat ma sens. :sad: Pozdrawiam :grin: :grin:
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

krzysztoforek pisze:Moje zdanie jest takie,że to najlepsze forum na jakim byłem i przede wszystkim trzymające się tematów.Myślę ,że nawet krótkie wyrażanie swojego zdania na dany temat ma sens. :sad: Pozdrawiam :grin: :grin:
Nie rozumiemy się! :( Napisałem:
Unikajmy masowego pisania postów na jedną linijkę, nic nie wnoszących do dyskusji.
Jeżeli w jednej linijce sformułujesz sensowną i estetyczną treść - problemu nie ma! Proponuję przeczytać wątek "Zmiany od lutego", strona 2. Tam można znaleźć wiele postów na jedną linijkę, które nie powinny się pojawić na Forum. O takich myślałem. Chodzi też o posty typu: "zgadzam się", "mnie też się to nie podoba" i tak dalej, które zawierają tylko i wyłącznie opinię bez jakiejkolwiek jej umotywowania.

No chyba "czujesz", o co mi mniej więcej chodzi, nie?

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
krzysztoforek
Ekspres
Posty: 214
Rejestracja: 22 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krzysztoforek »

Ależ wiem o co chodzi!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Szanowni użytkownicy jak odpisujecie na posty to przeczytajcie całą dyskusję i wtedy odpiszcie a nie wrzucacie zdania nie pasujące do kontekstu lub bezsensu.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

W. Sz. Kolego Werner! Czy naprawdę, d.ch., czerpiecie tyle satysfakcji z zakładania nowego tematu? Przecież mrzonek o Libusz-Bytów nie da się wyrwać z kontekstu prowadzonej wcześniej dyskusji.
Byłoby bardzo fajnie, gdyby w końcu odezwała się Administracja: jeżeli odrobina formalnej konsekwencji nie ma sensu bo np. dla sprawdzenia ile w danej sprawie już wiemy, wystarczy wyszukiwarka, to obiecuję: przestanę przynudzać :idea: :grin: .
Freien Strecken für freien Menschen!
Awatar użytkownika
KSICHU
Przyspieszony
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2007, 21:39
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: KSICHU »

Piotr Janik pisze:W. Sz. Kolego Werner! Czy naprawdę, d.ch., czerpiecie tyle satysfakcji z zakładania nowego tematu?


Dużo więcej satysfakcji czerpię z czytania Pańskich komentarzy :razz:
Piotr Janik pisze:Byłoby bardzo fajnie, gdyby w końcu odezwała się Administracja:
Tak, administracja w końcu się odezwała, bo to co zrobiłem było naprawdę karygodne :roll:
Piotr Janik pisze:to obiecuję: przestanę przynudzać
Czekam na to z utęsknieniem :lol:

Pozdrawiam

Krzysztof Werner
Dwa do przodu, trzy do tyłu...
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Uwaga Piotra była w tym przypadku jak najbardziej na miejscu. Przy okazji proszę Wszystkich Forowiczów w miarę możliwości o nie dublowanie istniejących wątków, bo później po prostu trudniej się we wszystkim połapać.

Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Adamie-adminie zwróć proszę uwagę, aby na tym forum użytkownicy nie wygłaszali opinii z misc.oszolom.kolej, bo niestety poziom forum ostatnio spada na pysk. :roll: :cry: :???: :shock:
A miało być tak pięknie.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

Co do spadającego na pysk poziomu Forum, to jednak wdałbym się w polemikę. :)

vide: http://www.ruciane-nida.org/kmk/viewtopic.php?t=557

Co do wygłaszania opinii rodem z PMK (Bernardo, punkt 4 apelu! ;) ), czy macie jakieś konkretne propozycje, co Administracja powinna zrobić? Jakiś system? I jak ma wyglądać ocena, który post należy wyciąć, który nie, który łapie się w kategoriach dopuszczalnych, a który im nie odpowiada?

Musimy znaleźć złoty środek.

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
malgos
Osobowy
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2005, 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: malgos »

Właśnie...

Poziom tego forum jest tak wysoki że mając codziennie do czynienia ze swoim naprawdę nie mam się tu do czego doczepić :???:

Czasem trafi się literówka i to wszystko. A że są pyskówki? Gdzie ich nie ma? Tu przynajmniej nawet poziom "pyskówek" jest inny :oops:

Powiem tak...
Po codziennej administracji swojego forum tutaj przychodzę się odprężyć i poczytać co mądrzy ludzie mają do powiedzenia. Wstyd się przyznać ale nawet kłótnie prowadzone są w takim tonie że osoba niezorientowana w tematyce ma problem "czy to już?" :mrgreen:
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

admk1985 pisze:Hej!

Co do spadającego na pysk poziomu Forum, to jednak wdałbym się w polemikę. :)

vide: http://www.ruciane-nida.org/kmk/viewtopic.php?t=557
Takie wątki znacząco podnoszą mi morale,a ich czytanie to czysta przyjemność. :)
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Pani Administratorko (czytuje się "Wysokie obcasy" :cool: ), ja pomogę :grin: ! Jeżeli dobrze rozumiem chrono-logikę postów, Bernardowi nie chodziło o pyskówki a wręcz przeciwnie: Jego post był wyrazem rozczarowania, że Pan Dyrektor Lewiński, zazwyczaj bezwzględny, tak łagodnie potraktował Kruglanken (w wątku GIŻYCKO-KRUKLANKI...). Zaskakująco – nie pojawiło się porównanie do „misc.oszołom” – i tę zaległość zdezorientowana Leibstandarte musiała nadrobić. Co nie oznacza, że Bernard nie ma racji: na Forum obowiązuje wizja pragmatyczno-profesjonalna a Kruglanken reprezentuje nurt utopijno-idealistyczny, jest też autorem najlepszych na Forum tzw. „literówek” – co tworzy całość zgrabną, zgrzebną i prowokującą. Www.kolej.blo.pl zyskała ambasadora tak wdzięcznego, że nawet CM przestał się wyświetlać. Witam Czarku i od razu sory :cool: .
czy macie jakieś konkretne propozycje, co Administracja powinna zrobić? Jakiś system? I jak ma wyglądać ocena, który post należy wyciąć, który nie, który łapie się w kategoriach dopuszczalnych, a który im nie odpowiada?
Musimy znaleźć złoty środek.

Jestem przekonany, że Administracja traktuje wycinanie postów jako ostateczność i są to (zazwyczaj :cool: ) przypadki obiektywnie uzasadnione. Tymczasem po prostu pilnujmy się nawzajem, bo grono się powiększa a każdy startuje z pułapu, na jaki go stać. Poza tym już widać, że kryteria muszą być elastyczne – np. ekskluzywna ekipa ze „Stacji Olsztyn” wykształciła własny, specyficzny mikroklimat :twisted: .

„Jakiś system” już się zarysował: ten wątek w dziale technicznym, z dala od merytorycznych dyskusji, jest chyba niezłym miejscem, żeby dyskretnie szturchnąć kolegę z ławki – a Administracja będzie arbitrem, jeśli uzna za stosowne.
Freien Strecken für freien Menschen!
malgos
Osobowy
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2005, 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: malgos »

Piotr Janik pisze:Pani Administratorko
u "siebie" to tak ale tutaj jestem tylko "pomocnikiem" :mrgreen:
Niestety nie czytuję "Wysokich obcasów" :wink: poprzestaję na ŚK, Odkrywcy, IOH, Statkach..., oraz wszelkich książkach wyłowionych z odmętów allegro czy antykwariatów.
Piotr Janik pisze:żeby dyskretnie szturchnąć
dokładnie tak :mrgreen:

moderowanie tutaj to czysta przyjemność :smile:
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

KSICHU pisze:
flugzeug30 pisze:a koleje drezynowe też są uwzględnione w tym przewodniku ?!
Tak

Pozdrawiam

Krzysztof Werner
Ależ spektakularny przykład wyprzedzania na szlaku! :shock: :o Osobowy przemknął obok Towarowego – od początku rozpędzającego się do zawrotnych prędkości (zapewne skład nie jest ładowny :twisted: ). Naturalnie, nieostrożnością byłoby z rozrzewnieniem wspomnieć obyczaje książąt braniewskich – zwłaszcza teraz, kiedy ostatecznie tzw. „dryl pruski” zaowocował syndromem białoruskim – ale czasem trudno się cieszyć, że nasz wielotor ma taką przepustowość.
WOS wisi w tym wątku na górze - @flugzeug30 – wystarczy przeczytać, nie trzeba odpowiadać :twisted: :idea: .
Freien Strecken für freien Menschen!
Zablokowany