[zdjęcia] Miswalde-Osterode i Marienwerder-Freystadt

Historia dróg żelaznych;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

[zdjęcia] Miswalde-Osterode i Marienwerder-Freystadt

Post autor: Bernard »

Czy ktoś z Forumowiczów posiada plany stacji Wilkau, Saalfeld, Gross Altenhagen?
Ostatnio zmieniony 16 sty 2005, 10:37 przez Bernard, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
lyck
InterCity
Posty: 340
Rejestracja: 15 paź 2004, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lyck »

Ze stacji Wilkowo, Zalewo i Majdany Wielkie mam plan Zalewa. Zas z reszty linii mam Myslice (wielki!). Oba czekają cierpliwie w kolejce na skanowanie. Czemu interesują Cię akurat Majdany? Były dworzec w tej wsi mógłby z powodzeniem startować w konkurencji: "Skuteczne przerabianie pruskiego bydynku w blok" i pewnie wygrałby w cuglach tuż przed Głębockiem i Lelkowem ;)

pozdr
lyck
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Miałem na myśli Janiki Wielkie, może pomyliłem nazwe stacji. Chodziło mi o tą pierwszą za Zalewem w strone Miłomłyna. Wstawiłbym zdjęcie tego dworca, ale nie potrafię. Jest tam zachowany kozioł oporowy! Budynek jest z czerwonej cegły i wyglada OK. Magazyn też. W Majdanach faktycznie jest blok :( . W terenie za Chiny nie mogłem dojść jaki mógłbyć układ torowy, bo wszystko było strasznie zarośnięte.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2005, 11:53 przez Bernard, łącznie zmieniany 2 razy.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

A Masz może Stary Dzierzgoń? bardzo spodobała mi się ta stacja, tak, że znalezione fragmenty nawierzchni w krzakach, zabralem do domu :D. No i ta zachowana waga wagonowa :D
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
lyck
InterCity
Posty: 340
Rejestracja: 15 paź 2004, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lyck »

Miałem na myśli Janiki Wielkie, może pomyliłem nazwe stacji. Chodziło mi o tą pierwszą za Zalewem w strone Miłomłyna. Wstawiłbym zdjęcie tego dworca, ale nie potrafię. Jest tam zachowany kozioł oporowy!
Hmm.. tego kozła nie widziałem, jestes pewien, że jest na tej stacji (Janiki Wielkie=Gross Hanswalde):

Obrazek

Waga w Starym Dzierzgoniu jest mi nie znana. Dworzec to teraz ośrodek zdrowia. Gdzie stoi ta waga?

Z planów mam teraz tylko Zalewo i Myślice. Plan Starego Dzierzgonia w Olsztynie jest raczej nie do znalezienia. To jest linia Prabuty-Myslice, a ta, za Myślicami, należała do Dyrekcji Gdańskiej a nie Królewieckiej. W Gdańsku też mają wielki zbiór akt, wiec może i mają Stary Dzierzgoń.

Bardzo fajny klimat jest na następnej stacji w stronę Myślic - w Starym Monasterzysku... Budynku nie ma, za to jest świetnie zachowany peron i potężna rampa. Była też wieża ciśnień na pagórku... niestety spóźniłem się może 3-4 lata by ją zobaczyć :(

pozdr
lyck
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Waga w Starym Dzierzgoniu jest idąć w stronę Myślic koło tartaku na końcu stacji
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Bez wątpienia, że to na tej stacji. nauczę się i wkleję dziś zdjęcia z wycieczki Osterode-Miswalde 2004
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Oto zdjęcia:

Obrazek

bruk na przejeździe, szyn nie stwierdzono.

Obrazek

wiadukt Koło Jaśkowa

Obrazek

:)

Obrazek

:(

Obrazek

Wiadukt w Janikach Wielkich i dzielna drużyna wehrmachtu ze zwiadu 292 Dywizji Piechoty :D

Obrazek

ten sam wiadukt

Obrazek

Janiki Wlk Bhf.

Obrazek

Bhf.

Obrazek

magazyn w Janikach

Obrazek

resztki kozła oporowego

Obrazek

znowu kozioł

I to by było na tyle. Z Zalewa zdjęć nie mam, bo znajomy z apartatem cyfrowym musiał wczesniej wracać i są tylko kliszy. Może je kiedyś wyskanuję. Jest tam dworzec z magazynem i wieża ciśnień. Dworca w Majdanach Wielkich nie fotografowałem, bo był tak przebudowany i oszpecony, że szkoda mi było zdjęć.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

lyck pisze:mam plan Zalewa.Oba czekają cierpliwie w kolejce na skanowanie.
Hej Lyck! Kiedy wyskanujesz Zalewo :D Nie mogę się doczekać. :D
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
ODPOWIEDZ