most kolejowy na Drwęcy

Historia dróg żelaznych;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

nowomieszczanin
Towos
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 22:07

most kolejowy na Drwęcy

Post autor: nowomieszczanin »

Jedno z ładniejszych moich zdjęć. Most na Drwęcy lata 60-te. Takie widoki zdarzają się nie często na zdjęciach. Rzeka, most, parowóz widok na Nowe Miasto Lub.
Załączniki
KOLEJ MAŁA2.JPG
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

... i pociąg jadący z górki na pazurki... :lol:
nowomieszczanin
Towos
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 22:07

Post autor: nowomieszczanin »

Czy ktoś posiada informację kiedy połączono Nowe Miasto Południe z Nowym Miastem Głównym. Częścią tego połączenia był ten most. Interesowało by mnie też źródło tej informacji.
Poniżej zdjęcie miejsca, w którym łączyła się linia z Zajączkowa z Dworcem Głównym oraz wiadukt nad drogą do Kurzętnika.
Załączniki
TORY KOPERNIKAMAŁA.jpg
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Linię Nowe Miasto Lubawskie - Zajączkowo Lubawskie otwarto w grudniu 1910. Żródło
thorgi
Towarowy
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2013, 21:36

Post autor: thorgi »

Wg mnie to nie są lata sześćdziesiate..., zdjęciu musiało powstać dużo wcześniej.
Jak to parowóz ? Od2 ?
nowomieszczanin
Towos
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 22:07

Post autor: nowomieszczanin »

W pierwszym okresie oddana do użytku linia kończyła się na stacji Nowe Miasto Południe. Prace nad połączeniem z Dworcem Głównym rozpoczęły się już przed wybuchem wojny. Rozpoczęto wtedy budowę tego mostu ze zdjęcia. Wojna opóźniła prace. Stacje połączono dopiero na przełomie roku 1921 i 1922, chociaż w rozkładzie jazdy połączenie to wpisane było już w 1919r.
nowomieszczanin
Towos
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 22:07

Post autor: nowomieszczanin »

thorgi pisze:Wg mnie to nie są lata sześćdziesiate..., zdjęciu musiało powstać dużo wcześniej.
Jak to parowóz ? Od2 ?

Faktycznie pomyłka lata 30-te
ODPOWIEDZ