[?] Wąbrzeźno-Wąbrzeźno Miasto

Historia dróg żelaznych;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Bardzo przepraszam!

Post autor: Adam Dąbrowski »

KSICHU pisze:Bez obrazy, ale wydaję mi się, że oprócz linka strony, z której pochodzą te zdjęcia wypadałoby podać również ich autora. Tak się składa, że jest on wielkim miłośnikiem kolei i byłby z powodu tego drobnego niedopatrzenia niepocieszony :)

Pozdrawiam

Krzysztof Werner
Oczywiście, popełniłem w tej kwestii błąd, za co w tej chwili bardzo mocno przepraszam. Nie powinno było mi się to przydarzyć tym bardziej, że w momencie umieszczania tych zdjęć byłem jedynym Administratorem tego Forum, a, jak widać, dałem zły przykład. Pragnę zaznaczyć, że w swojej "twórczości", czy to na niniejszym Forum, czy na mojej stronie www, staram się szczególnie szanować prawa autorskie. Widać, nawet to nie gwarantuje, że czasem nie postąpi się nierozważnie.

Mam nadzieję, że Autor tych pięknych zdjęć, Pan Mariusz Drużkowski, wybaczy mi te fau pax. Podkreślam, nie miałem zamiaru kogokolwiek oszukać, tym bardziej, że nawet nie przypisywałem sobie autorstwa fotografii i wskazałem miejsce, z którego pochodzą.

W każdym razie moja wina i słusznie zwrócono mi uwagę. Za to też dziękuję!

Pozdrawiam serdecznie!

Adam Dąbrowski
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
KSICHU
Przyspieszony
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2007, 21:39
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: KSICHU »

Autor na pewno Ci wybaczy, bo pamiętliwy nie jest :)

Pozdrawiam

Krzysztof Werner
Dwa do przodu, trzy do tyłu...
malgos
Osobowy
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2005, 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: malgos »

Wracając do tematu...

tutaj również pokusiłam się o zabawę w nakładanie starej, podanej przez Lyck'a mapy na aktualny widok Wąbrzeźna.
Załączniki
wabrzezno_3.jpg
wabrzezno_2.jpg
wabrzezno_1.jpg
Zbigniew Łęgowski
Osobowy
Posty: 72
Rejestracja: 28 lis 2004, 13:29
Lokalizacja: Terespol Pomorski

Post autor: Zbigniew Łęgowski »

Na stacji Wąbrzeźno Miasto jest zachowany fragment słupa trakcyjnego.
Załączniki
słup trakcyjny.jpg
Awatar użytkownika
krzygo
Towarowy
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2007, 22:07

Post autor: krzygo »

W uzupełnieniu do tematu linii Wąbrzeźno - Wąbrzeźno Miasto dorzucam dwie historyczne fotki znaleczione w necie. Wszystko wskazuje, że linia podzieli losy wielu innych i zostanie rozebrana z chwilą zakończenia budowy przy dawnym peronie na dworcu głównym, centrum rozładunkowego jednej z miejscowych firm, która de facto jako jedyna korzysta z tej linii.
Załączniki
Fotka z 1939
Fotka z 1939
2550.jpg
Zbigniew Łęgowski
Osobowy
Posty: 72
Rejestracja: 28 lis 2004, 13:29
Lokalizacja: Terespol Pomorski

Post autor: Zbigniew Łęgowski »

Nie orientuje się kolega kiedy otwarty zostanie ten terminal rozładunkowy? :cry: ,trzeba zrobić ostatnie zdjęcia na linii do W.Miasta.
Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: feyg »

Rozkład jazdy Lato 1958
Załączniki
Wąbrzeźno rozkład 1958.jpg
Leśny Dziadek
Towarowy
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2007, 17:59

Post autor: Leśny Dziadek »

krzygo pisze:zostanie rozebrana
Arriva podobno wjechała MR/MRD kilka dni temu na Wąbrzeźno Miasto ? Plotki głoszą, że mają uruchamiać również tam przewozy pasażerskie :?: Ile w tym prawdy?
Hornet
Towarowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2007, 19:11

Post autor: Hornet »

Zbigniew Łęgowski
Osobowy
Posty: 72
Rejestracja: 28 lis 2004, 13:29
Lokalizacja: Terespol Pomorski

Post autor: Zbigniew Łęgowski »

Arriva z kim chce konkurować??? Jaka będzie prędkość szlakowa na tych garbato-pofalowanych torach i czy wygra z autobusami ''MPK'' kursującymi na dworzec PKP Wąbrzeźno?
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Zbigniew Łęgowski pisze:Arriva z kim chce konkurować??? Jaka będzie prędkość szlakowa na tych garbato-pofalowanych torach i czy wygra z autobusami ''MPK'' kursującymi na dworzec PKP Wąbrzeźno?
Ów "MPK" to po prostu PKS, ale mniejsza o to;). A kto wygra? Jeśli pasażer będzie miał możliwość wpakowania się wcześniej do pociągu z tobołami i nie będzie się musiał przesiadać, to...

...poczekamy, zobaczymy, zafocimy;)
Zbigniew Łęgowski
Osobowy
Posty: 72
Rejestracja: 28 lis 2004, 13:29
Lokalizacja: Terespol Pomorski

Post autor: Zbigniew Łęgowski »

maczy pisze:.poczekamy, zobaczymy, zafocimy;)
Ja tam Arrivie źle nie życzę, ale te ''MPK'' jeździ 60km/h, zwalniając tylko na skrzyżowaniu z obwodnicą Wąbrzeźna.....Pociąg będzie kursował ???????20km/h :neutral:
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Zbigniew Łęgowski pisze: Ja tam Arrivie źle nie życzę, ale te ''MPK'' jeździ 60km/h, zwalniając tylko na skrzyżowaniu z obwodnicą Wąbrzeźna.....Pociąg będzie kursował ???????20km/h :neutral:
Skoro jest jak piszesz, powinieneś spełnić obowiązek obywatelski i w te pędy zgłosić ten fakt organowi ścigania - 60km/h jest prędkością ponadnormatywną na terenie zabudowanym, pewnie od jakichś 3-4 lat;).
Awatar użytkownika
ArTuR
Przyspieszony
Posty: 79
Rejestracja: 18 wrz 2005, 23:32
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: ArTuR »

Plotki głoszą, że mają uruchamiać również tam przewozy pasażerskie :?: Ile w tym prawdy?
Prawdy w tym zdaniu nie ma. Arriva nie jest zainteresowana organizacją przewozów pasażerskich do Wąbrzeźna Miasta.
Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: feyg »

Bilet blankietowy z 1963 roku:
Załączniki
Wąbrzeźno miasto bilet PKP.jpg
ODPOWIEDZ