GIŻYCKO-KRUKLANKI- ZDJĘCIA POCIĄGÓW

Historia dróg żelaznych;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
krzysztoforek
Ekspres
Posty: 214
Rejestracja: 22 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krzysztoforek »

Niestety tam nie próbowałem.Pewnie coś mają , liczę że coś znajdę na polskich forach.Ktoś chyba ma jakieś zdjęcia?
Awatar użytkownika
krzysztoforek
Ekspres
Posty: 214
Rejestracja: 22 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krzysztoforek »

A może ktoś ma namiary na te fora?To by była rewelacja!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Post autor: CM »

Adresik był już w innym wątku. Dawno tam nie zaglądałem, może coś się nowego pojawiło z Mazur i Warmii.
Nasi "Eisenbahnfrunde" z Reichu też sobie skonstruowali forum. Oto co namierzył Michał. Tomek Sokołowski będzie zachwycony

(Tu przymiotnik niecenzuralny) fotki z okolic Ełku, Pisza, Białej, Starych Juch...
http://www.drehscheibe-online.de/forum/ ... 27&t=61827

a tu jeszcze rejon parowozowni Korsze i Ełk (oraz Kępno):
http://www.drehscheibe-online.de/forum/ ... 44&t=61544

W innych wątkach Wolsztyn itd... Do tego ciekawostki dla wtajemniczonych w niemiecki (kilka wątków dotyczy Warmii i Mazur)... szukania a szukania!
Najlepiej byłoby zwrócić się do autora tych zdjęć - Ger Dijkstra - może coś ma z Giżycka/Kruklanek. Tu jest tylko jakiś spory tranzyt w Giżycku z podpisem In Gyzicko stand tatsächlich die Ty2 1279, mit einem langen Güterzug abfahrbereit! (widać też tor kruklnecki :) )

UWAGA! ... pojawił się niestety tekst Dieses Forum ist geschlossen! czyli lepiej zgrajcie sobie te fotki na twardziele, bo niedługo może ich już nie być! Szkoda... zapowiadało się ciekawie...

Pozdrawiam
Kolejowy elementarz Warmii i Mazur! www.torowiskiem.prv.pl
Awatar użytkownika
krzysztoforek
Ekspres
Posty: 214
Rejestracja: 22 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krzysztoforek »

Tor Kruklanecki widać,ale to już po zamknięciu linii i po likwidacji 3 toru przy peronie 1 z którego odjeżdżały pociągi do Kruklanek.Tę stronę już widziałem.Dzięki i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2007, 19:58 przez krzysztoforek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Stacja Krzepielów
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2006, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Kruklanki

Post autor: Stacja Krzepielów »

Mam coś ciekawego Z Kruklanek-jak tu się dodaje zdjęcia?
Przy okazji pytanko odnośnie e-bay jak szukać tamże kolejowych obrazków bo poprzez bahnhof i ansichtkarte niezbyt mi to wychodzi?
Pozdrawiam Sławomir
Muzeum Historii Linii Kolejowych
Stacja Chrzypsko Wielkie
--
Czytaj periodyk "Stacja Chrzypsko Wielkie"
na www.muzeumchrzypsko.pl
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Post autor: CM »

Niestety tu nie ma opcji wrzucania zdjęć - najlepiej wyślij na priv jednemu z adminów (najlepiej do malgos) a oni już szybko wkleją co trzeba 8)

Co do ebay'a to najlepiej przeczesywać "byłe niemieckie prowincje wschodnie" czyli tu: http://sammeln.search.ebay.de/ansichtsk ... acatZ33373
a jak kolega chce koniecznie dworce to http://sammeln.search.ebay.de/bahnhof_E ... acatZ33373

Opcja pierwsza pozwala na znajdowanie wielu motywów (także kolejowych), które nie zawsze mieszczą się w kategorii "bahnhof" (czasem są przecież hatlepunkt czy haltestelle...).
Kolejowy elementarz Warmii i Mazur! www.torowiskiem.prv.pl
Awatar użytkownika
lyck
InterCity
Posty: 340
Rejestracja: 15 paź 2004, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lyck »

Stacja Krzepielów pisze:Mam coś ciekawego Z Kruklanek-jak tu się dodaje zdjęcia?
Przy okazji pytanko odnośnie e-bay jak szukać tamże kolejowych obrazków bo poprzez bahnhof i ansichtkarte niezbyt mi to wychodzi?
Pozdrawiam Sławomir
Jeżeli wolisz spróbować samemu wstawić foty (a warto!) to zajrzyj na:
http://www.fotosik.pl/
Trzeba się zarejestrować, a dalej prowadzą jak za rączkę. Po załadowaniu własnej foty na ichni serwer pojawi się możliwość jej zmiejszenia np. do szerokośći 800 pixeli. Następnie pokaże się lista linków gotowych do wklejenia na dowolne forum, w tym oczywiśnie nasze. Najlepiej wybierz link o nazwie...
Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze) ...trzeba go skopiować w całości do schowka (zaznaczyć przytrzymując lewy przycisk myszy, puścić przycisk, bedąc nad zaznaczeniem - wybrać z menu pod prawym przyciskiem myszy: kopiuj, przejść do edycji posta na forum i spod prawego przycisku wybrać: wklej). Po wklejeniu i kliknięciu w podgląd posta pojawi się miniaturka naszego obrazka, która po kliknięciu otworzy okno w pełnym wymiarze. Tak jak tu:

Obrazek

Jak widać, nawet duże zdjęcia można tak pokazać bez rozpychania forum.

Co do Ebay'a. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: co chcemy konkretnie znaleść? Najlepiej jest wypisać sobie miejscowości które nas najbardziej interesują i znaleść ich niemieckie nazwy tu:
http://www.kartenmeister.com/preview/databaseuwe.asp
Np. Krzepielow (koniecznie bez polskich liter) w "Polish City Name" daje taki wynik: http://www.kartenmeister.com/preview/Ci ... tNum=31984
Były więc 2 nazwy: Tschepplau (starsza) i Langemark (od 1936 - typowe nazistowskie zniemczenie). Lepiej więc szukać obu. Dla małych miejscowości typu Krzepielów najlepiej szukać tylko po nazwie, bez precyzowania że chodzi np. o dworzec. Ludzie często nie piszą co jest na pocztówce, a przejrzenie niezwiązanych z koleją widoków nie zajmie wiele czasu. Jeżeli miejscowość jest większym miastem (np. Ełk, Giżycko itp.)- ten sposób zawodzi - często za dużo śmiecia. Lepiej wtedy szukać dworców danej krainy np. tylko ze Śląska:
http://tinyurl.com/yjqxjn
Akurat Krzepielów jest teraz dostępny:
http://tinyurl.com/ylsdbe

Jeżeli to co wyżej napisałem jest zbyt skomplikowane, to ewentualnie napisz jakie miejscowości Cię interesują - coś się poradzi.
Awatar użytkownika
Stacja Krzepielów
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2006, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Stacja Krzepielów »

Dzięki,wyniki wyszukiwania w ten sposób są o wiele lepsze niż dotychczas,co tam było w tym Krzepielowie bo link jest już nieaktywny?
Pozdrawiam Sławomir
Muzeum Historii Linii Kolejowych
Stacja Chrzypsko Wielkie
--
Czytaj periodyk "Stacja Chrzypsko Wielkie"
na www.muzeumchrzypsko.pl
Awatar użytkownika
Stacja Krzepielów
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2006, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Stacja Krzepielów »

Obrazek

No cóż to na pewno jechało pociągiem z Kruklanek!
Muzeum Historii Linii Kolejowych
Stacja Chrzypsko Wielkie
--
Czytaj periodyk "Stacja Chrzypsko Wielkie"
na www.muzeumchrzypsko.pl
Awatar użytkownika
lyck
InterCity
Posty: 340
Rejestracja: 15 paź 2004, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lyck »

Stacja Krzepielów pisze:...co tam było w tym Krzepielowie bo link jest już nieaktywny?
Link u mnie i nie tylko u mnie działa.
W każdym razie jest tam dworzec:

Obrazek
Awatar użytkownika
Stacja Krzepielów
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2006, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Stacja Krzepielów »

teraz działa,coś musiał być zablokowane.Pocztówka znana mi, ale dzięki.
Muzeum Historii Linii Kolejowych
Stacja Chrzypsko Wielkie
--
Czytaj periodyk "Stacja Chrzypsko Wielkie"
na www.muzeumchrzypsko.pl
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Post autor: CM »

A jakie jest podbicie tego biletu (tzn. datownik), bo na stronce o linii mamy m.in. jeden z ostatnich biletów z lata 1987 r.

Jeszcze jedna pocztówka stacji Krzepielów jest na nobis.de. To widoczek nieco późniejszy - z 1938 roku. Ujęcie niemal identyczne - ale widać trochę zmian. Wyrosły spore drzewka, jest oświetlenie peronów, komin jakby zmalał, no i na tablicy jest już zapewne Langemark (Langemark i/Schlesien albo Langemark / kr. Glogau).

Obrazek
Kolejowy elementarz Warmii i Mazur! www.torowiskiem.prv.pl
Awatar użytkownika
krzysztoforek
Ekspres
Posty: 214
Rejestracja: 22 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krzysztoforek »

Niby wszystko OK , ale wciąż czekam na zdjęcia. :( Bilet REWELACJA DZIĘKI. :D :D :D :D Lata przed 1989 na Mazurach , a szczególnie na tej linii to wciąż zagadka.Czekam z utęsknieniem. :!: :!: Pozdrawiam!!! :D :D
M.Szymański
Towos
Posty: 29
Rejestracja: 09 sty 2007, 08:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: M.Szymański »

Niestety nie mam zdjęć ale mam w pamięci obraz skomunikowania na st. Giżycko w latach 80. Około 6:30 rano zjeżdżały się 3 pociągi:
- Kruklanki-Giżycko, peron 1, Ty2+2xBHP
-Wrocław-Białystok, peron 2, SU46+długi skład
- Ełk-Olsztyn Ol49/Pt47+A+4xBHP/4xBHP+A, peron 3
Około 20 wieczorem 2 pociągi:
-Gizycko-Kruklanki, peron 1, Ty2+2xBHP
-Białystok-Olszytn,peron 2 SU45+długi skład
Po przyjeżdzie pociągu z Kruklanek zjeżdżał on na tor postojowy przy ekspedycji kolejowej
poruszając się wzdłuż peronów
Kotłów parowych nie ma już na kolei, ale nadal
nie brak ich na statkach
Awatar użytkownika
krzysztoforek
Ekspres
Posty: 214
Rejestracja: 22 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krzysztoforek »

OJ,chyba na peron trzeci do Kruklanek.Wagony faktycznie stały przy ekspedycji kolejowej.Peron od dworca był peronem trzecim, a dalej pierwszy i drugi.Pozdrawiam!!
ODPOWIEDZ