Warmia i Mazury - nowych połączeń Regio nie będzie do 2026 r.!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Radek
InterCity
Posty: 303
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Warmia i Mazury - nowych połączeń Regio nie będzie do 2026 r.!

Post autor: Radek »

Cytując odpowiedź, którą dostałem z Polregio z Olsztyna:

Obowiązująca do końca 2026 r. umowa nie pozwala na zwiększenie liczby pociągów i realizację Pana wniosku, ponieważ, aby wprowadzić do kursowania nowe połączenia, należałoby ograniczyć lub zrezygnować z połączeń już kursujących w rozkładzie jazdy.

Podpisano: Dyrektor Elżbieta Załuska
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Warmia i Mazury - nowych połączeń Regio nie będzie do 2026 r.!

Post autor: Adam Dąbrowski »

Radek pisze: 05 cze 2021, 14:25 Cytując odpowiedź, którą dostałem z Polregio z Olsztyna:

Obowiązująca do końca 2026 r. umowa nie pozwala na zwiększenie liczby pociągów i realizację Pana wniosku, ponieważ, aby wprowadzić do kursowania nowe połączenia, należałoby ograniczyć lub zrezygnować z połączeń już kursujących w rozkładzie jazdy.

Podpisano: Dyrektor Elżbieta Załuska
@Radek, a jakie zmiany proponowałeś? W ogóle może warto by zacząć od marszałka, który jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego w naszym województwie? Tak czy owak brawa za społeczną aktywność! :smile:
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Radek
InterCity
Posty: 303
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Re: Warmia i Mazury - nowych połączeń Regio nie będzie do 2026 r.!

Post autor: Radek »

W ubiegłym roku 2 razy jechałem do Ełku i zaskoczyło mnie, ile osób przesiadało się po godz. 12 z Regio Białystok - Ełk do Regio Ełk - Giżycko - Olsztyn. Należy się spodziewać, że sporo osób podróżowałoby w relacji przeciwnej, niestety Regio stoi ponad 2 godziny w Ełku. Od początku roku zlikwidowano wieczorną parę połączeń, moim zdaniem można by dołożyć w to miejsce parę połączeń w dzień - po 12 z Ełku i ok. 13 z Białegostoku, żeby był ten popołudniowy Ełk - Białystok. Ten po 12 z Ełku mógłby potem przechodzić na Regio o 15 znów do Ełku.

Czyli przy minimalnej ofercie kolejowej jak jest obecnie w województwie podpisano umowę wieloletnią zakładającą, że obecna oferta jest maksymalną pracą przewozową.
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
ODPOWIEDZ