[Iława Główna - Tama Brodzka - Brodnica] Reaktywacja?!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Czy wierzysz w powrót pociągów na linię Iława - Brodnica?

Tak!
25
56%
Nie!
20
44%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
dissident
Towarowy
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2010, 14:26

Post autor: dissident »

gryff pisze:A tak poza tematem to Pan Czajka jest jeszcze starostą nowomiejskim?
Tak p. Czajka jest starostą nowomiejskim i będzie się starał, żeby w nadchodzącej kadencji zachować to stanowisko.
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

To w takim razie wyrazy współczucia dla powiatu nowomiejskiego ,jeśli ten człowiek ponownie zostanie starostą, dalej bez komentarza
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
marlon brando
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2010, 16:03

Post autor: marlon brando »

Siemka.
Co do rozebrania tej trasy no to na 1000% nie rozebrano całej.
Zrobiłem tydzień temu objazd i tak:
Za Tamą Brodzką w kierunku Jajkowa tory leżą.
Jadąc DK15 w Jajkowie pod mostem tory kolejowe leżą.
W Nowym Mieście Lubawskim fakt torow nie ma.
Ale od Nowego Miasta Lubawskiego do przystanku Bratian tory leżą.
Jak jest dalej nie wiem.
Czy oby linia nie została rozebrana na terenie woj WAR-MAZ od Kaługi do Iławy?
W Kuj-Pomie krążą plotki że parowóz bedzie kursował za 2lata z Torunia przez Kowalewo, Golub, Brodnicę, Tamę Brodzką właśnie do Kaługi. Jak ktoś bliżej mieszka niech zweryfikuje gdzie dokładnie zerwano tory. Ja będe jechał z Olsztyna do Torunia 13listopada więc zrobię fotki.
kuba_mk
DYŻURNY RUCHU
Posty: 122
Rejestracja: 21 paź 2005, 18:31
Lokalizacja: Lidzbark Welski
Kontakt:

Post autor: kuba_mk »

marlon brando pisze:Jak ktoś bliżej mieszka niech zweryfikuje gdzie dokładnie zerwano tory.
Tory rzeczywiście zerwano tylko na odcinku Iława - przejazd przy przystanku osobowym w Kałudze. Jeśli nie ma ich na innych odcinkach, to jest to raczej zasługa zbieraczy złomu. Co do Bratiana to nie mam pewności w temacie, ale na pewno na wysokości miejscowości Łąki zostały zdjęte.
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

marlon brando pisze:Siemka.
Co do rozebrania tej trasy no to na 1000% nie rozebrano całej.
Zrobiłem tydzień temu objazd i tak:
Za Tamą Brodzką w kierunku Jajkowa tory leżą.
Luzem. No, chyba, że jakaś dobra dusza je w międzyczasie (od stycznia 2007r., gdy tam się kręciłem) przykręciła.
PaweŁ56104
Towarowy
Posty: 9
Rejestracja: 06 gru 2011, 22:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PaweŁ56104 »

Film odcinak Nowe Miasto - Brodnica czekam na wasze wejscia i opinie

http://www.youtube.com/watch?v=isGI_m_T2WM

Pozdrawiam
tomek1989tadzik
Towos
Posty: 35
Rejestracja: 23 gru 2011, 12:56
Lokalizacja: soldau(działdowo)

[Iława Główna - Tama Brodzka - Brodnica] Reaktywacja?!

Post autor: tomek1989tadzik »

Jak zobaczyłem ostatni film na youtube to moje nadzieje odeszły, ale ja poci hu liczę że władzę warmińsko-mazurskie pójdą po rozum do głowy i odbudują tą linię a po elektryfikacji linii Ełk-Korsze to niektóre szynobusy rzucą na odnowioną linię kolejową Iława-Tama Brodzka
Tomasz Krysman (Krysmann)
PiotrSzóstek
Towos
Posty: 33
Rejestracja: 30 lis 2009, 16:16
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: PiotrSzóstek »

Z odbudową tej trasy może być ciężko bo w Iławie wiadukt zrobiono tylko pod 2 tory jak budowano ulicę.Tak ktoś z Iławy pisał,ale dużo droższym byłyby zmiany w komputerach LCSu i kolosalne koszty.
Tu stacja Grudziądz :-)
Awatar użytkownika
dissident
Towarowy
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2010, 14:26

Post autor: dissident »

Do tego trzeba dodać prace w Jajkowie. To już nie pozostawia cienia wątpilowości.
http://brzozie.pl/na-trasie-krajowej-za ... ie-wawozu/
Radek
InterCity
Posty: 303
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Re: [Iława Główna - Tama Brodzka - Brodnica] Reaktywacja?!

Post autor: Radek »

Jedną z linii, która powinna być odbudowana w ramach Kolej+ jest Brodnica - Iława. Gdyby jeszcze to połączyć z elektryfikacją Płock-Sierpc-Brodnica-Iława, to powstałby sensowny ciąg komunikacyjny do Płocka i Kutna. Warmińsko-mazurskie mogłoby uruchamiać regio Działdowo - Brodnica - Iława z kieszeniowym wjazdem Tama Brodzka - Brodnica - Tama Brodzka.
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
kuba_mk
DYŻURNY RUCHU
Posty: 122
Rejestracja: 21 paź 2005, 18:31
Lokalizacja: Lidzbark Welski
Kontakt:

Re: [Iława Główna - Tama Brodzka - Brodnica] Reaktywacja?!

Post autor: kuba_mk »

Trochę SF. Przy okazji przebudowy drogi powiatowej do Kurzętnika rozebrano nasyp kolejowy linii w kierunku Brodnicy. Dla poszerzenia drogi i dobudowy chodnika. Nie ma więc już możliwości łatwego odtworzenia ciągu linii 251 poprzez samo ułożenie nawierzchni kolejowej. Odbudowy wymagałby także wspomniany wcześniej wiadukt kolejowy przed stacją Iława Główna.

W przypadku Nowego Miasta Lubawskiego i programu Kolej + nie głupie byłoby natomiast stworzenie zajazdu kieszeniowego z linii nr 9 z Zajączkowa Lubawskiego śladem dawnej linii przez Tyliczki. Oczywiście zelektryfikowanego. Wtedy powiatowe Nowe Miasto zyskałoby połączenie z Iławą i Olsztynem w kierunku których ciąży oraz przy okazji Warszawą i Gdańskiem. Moim zdaniem byłaby to większa wartość dodana niż odbudowa linii 251. Do tego koszty odbudowy mniejsze, bo odcinek krótszy. Łatwiej także o organizację połączeń, bo nie uruchamiamy nowej linii, ale wydłużamy istniejące regio Działdowo - Iława i dalekobieżne kursujące na ezt-ach.
NikoT
Towarowy
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2020, 18:03
Lokalizacja: Lubawa/Poznań

Re: [Iława Główna - Tama Brodzka - Brodnica] Reaktywacja?!

Post autor: NikoT »

Z Zajączkowa też niedlugo odpadnie opcja odbudowy, będzie budowana ścieżka rowerowa...A przynajmniej tak mówią.
Bartosz Niko Brechelke
Radek
InterCity
Posty: 303
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Re: [Iława Główna - Tama Brodzka - Brodnica] Reaktywacja?!

Post autor: Radek »

Szkoda, bo mogłoby to być: Brodnica - Nowe Miasto Lubawskie - Zajączkowo Lubawskie - Lubawa - Samborowo - (Ostróda - Olsztyn).
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
ODPOWIEDZ