Malbork-Małdyty

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Janek
Przyspieszony
Posty: 94
Rejestracja: 16 kwie 2005, 09:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Janek »

Łukasz Malbork pisze:Doszły mnie plotki o budowie ścieżki rowerowej w miejscu dawnych torowisk.
Jak w to wierzyć? Krokowa też rozebrała linię od Swarzewa właśnie pod budowę ścieżki rowerowej, której nie ma do dziś i widoków na jej powstanie.
Pozdrawiam
von plauen
Towarowy
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2006, 17:43
Lokalizacja: Malbork

Post autor: von plauen »

A pod Malborkiem podkłady już zdjęte.
Załączniki
mm4.JPG
mm3.JPG
mm2.JPG
mm1.JPG
mm.JPG
Awatar użytkownika
ArTuR
Przyspieszony
Posty: 79
Rejestracja: 18 wrz 2005, 23:32
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: ArTuR »

Na odcinku od Małdyt do kilometra 13,1 (okolice miejscowości Kornele) nadal leżą tory. Dalej jest wszystko zaorane. Zdjęcia z dnia 26 kwietnia 2008r.
Załączniki
Widok w kierunku Małdyt.
Widok w kierunku Małdyt.
Widok w kierunku Malborka.
Widok w kierunku Malborka.
nowmir
Osobowy
Posty: 70
Rejestracja: 24 paź 2006, 08:31
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: nowmir »

Na stacji Myślice hałdy tłucznia, resztki torów i składowane od lat podkłady.
Załączniki
Myślice - widok w kierunku Małdyt i Miłomłyna 26.04.2008.jpg
Myślice - perony 1 2 3 (widok w kierunku Prabut, Malborka i Elbląga) 26.04.2008.jpg
tomi2020
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2010, 21:22

Post autor: tomi2020 »

Witam serdecznie miłośników kolei :)

Jako małe dziecko bardzo często jeździłem tą linią do Jarnołtowa pociągiem z Małdyt. Bardzo dobrze pamiętam stację kolejową. Mam ogromny sentyment do takich linii kolejowych. Gdyby to było możliwe to tych którzy zniszczyli taką piekną trasę powyrywałbym nogi :evil: Piękny pałacyk.Wszystko było zadbane, nawet trawa była koszona regularnie. Kilka miesięcy temu byłem w tym miejscu i bardzo mi serce ściskało gdy patrzyłem jak to wszystko niszczeje :(. Nie pamiętam, czy na tym odcinku leżą jeszcze tory. Żałuję, że nie miałem aparatu, to porobiłbym jakieś zdjęcia. Nie ma już najmniejszych szans na przywrócenie tej linii ;(.

Fajnie, że jest ktoś kto tym się jeszcze interesuje :).
TrainzN
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Mława

Post autor: TrainzN »

Jadąc ostatnio przez Małdyty zauważyłem, że kształtowy wjazdowy od strony Myślic jeszcze stoi... wyciąć się im go nie chciało?
najlepsze kolejowe klimaty są na Warmii i Mazurach!
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

raczej brak środków na modernizację pulpitu w nastawni, na który miał by wpływ wycięty semafor z kierunku Malborka
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
von plauen
Towarowy
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2006, 17:43
Lokalizacja: Malbork

Post autor: von plauen »

Trochę ciekawych zdjęć pojawiło się na naszo-klasowym profilu Waplewa Wielkiego.

http://nasza-klasa.pl/profile/18501351/gallery/album/11
mati67
Towarowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2011, 19:49

Post autor: mati67 »

Tą kolej nic tylko zaorać hehe kto ma może zdj stacji w połowite
SP42-056
Towarowy
Posty: 19
Rejestracja: 06 sty 2012, 20:25
Lokalizacja: D29-218 km75

Post autor: SP42-056 »

jestem w trakcie tworzenia rysunku przedstawiającego wyjazd parowozu Ok1 z Stacji Tropy Igły. Wszystko szło dobrze, do momentu, w którym dowiedziałem się, iż na tej stacji do końca lat 80-tych XX w. stał magazyn towarowy. A nawet więcej, ponieważ prawdopodobnie do tego magazynu był dołączony w przeszłości barakowy budynek dworca. Zwracam się z prośbą o wiadomości na temat tego budynku. Poratowałoby zdjęcie, lecz prawdopodobnie nikt go nie wykonał, nim budynek przestał istnieć. Jeśli mógłby ktoś rzucić nieco światła wiedzy na tę sprawę...
ODPOWIEDZ