Pociągiem do Lubawy...Ponownie! - Pomysły na realizacje 2021

Planowane imprezy i wycieczki, relacje oraz fotoreportaże;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, kuba_mk, bastard

NikoT
Towarowy

Pociągiem do Lubawy...Ponownie! - Pomysły na realizacje 2021

Post autor: NikoT »

Czołem wszystkim :)

Jak sami wiecie, w roku 2020 do Lubawy po 10 latach, przyjechał kolejny pociąg na dworzec. Wydarzenie odbyło się z ogromnym echem i świetnym odbiorem przez mieszkańców dworca oraz miasta ;)

Razem z TurKolem projektujemy aktualnie wydarzenie LUBAWA 2021 i chcemy by było to coś więcej niż przyjazd pociągu, a atrakcja dla całego miasta.
Zwracam się z pomocą do was - lokalnych miłośników kolei, w celu uzyskania propozycji czym można by było uatrakcyjnić ponowny przejazd pociągu do Lubawy. Wszystko zakładamy z nadzieją, że pandemia Koronawirusa się uspokoi, tak jak w zeszłym roku.

Zacznijmy od podsumowania faktów które mogą być pomocne w kreacji wydarzenia...
- Stacja posiada tor do rozładunku wagonów który jest przejezdny i wymaga jedynie wykoszenia oraz oczyszczenia torowiska.
- Byłaby możliwość użytku 2 kilometrowej bocznicy do zakładu IKEA.
- Mamy dość spory teren użytkowy na stacji, na którym można rozstawić jakieś stanowiska.
- Spory plac załadunkowy.

Pomysły z mojej strony były różne, czy to np. drezyny na torze "towarowym" lub na bocznicy do IKEA, lub rozstawienie stanowisk promujących kolej i opowiadającej o historii linii oraz dworca.

Jeśli posiadacie jakieś pomysły dajcie znać w tym temacie :)

Jeśli natomiast, ktoś chciałby współpracować lub pomóc w przygotowaniu dworca, zapraszam do kontaktu telefonicznego (Numer telefonu podam na PW.)

Z góry dzięki za uwagę i...no cóż...Do zobaczenia w Lubawie! :lol:
Pociąg osobowy relacji Iława Główna - Lubawa gotów do odjazdu! :D

Bartosz Niko Brechelke
Radek
Pospieszny

Re: Pociągiem do Lubawy...Ponownie! - Pomysły na realizacje 2021

Post autor: Radek »

Ja myślę, że warto tym, którzy przyjadą, pokazać Lubawę (i okolice) - myślę, że promocja miasta i gminy, zarówno stoisko, jak i jakaś wystawa, zdjęcia, bo pewnie podczas przejazdu nie będzie czasu, żeby zobaczyć miasto, a jest bardzo ładne. No i oczywiście głodnych poczęstować jakimś regionalnym poczęstunkiem, oczywiście nie za darmo.
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
NikoT
Towarowy

Re: Pociągiem do Lubawy...Ponownie! - Pomysły na realizacje 2021

Post autor: NikoT »

Może udało by się zorganizować jakiegoś Autosana H9 do zwiedzania okolic, może odwiedzenia wiaduktu w Glaznotach itd...Na pewno jest jakaś opcja. Bardzo bym chciał, żeby coś na dworcu także zostało zorganizowane w temacie kolejowym, oprócz samego przejazdu ;)
Pociąg osobowy relacji Iława Główna - Lubawa gotów do odjazdu! :D

Bartosz Niko Brechelke
ODPOWIEDZ