Uwaga!
1. Trwają konsultacje społeczne zamierzeń inwestycyjnych PKP PLK S.A. na lata 2021-2030 z perspektywą do 2040 r. Szczegóły tutaj.
2. Trwają konsultacje społeczne dotyczące rozbudowy węzła kolejowego w Ostrołęce. Szczegóły tutaj.

Nastawnie - zlikwidowane lub przebudowane

Książki, filmy, dokumenty, zabytkowe eksponaty;

Moderatorzy: kuba_mk, Sebastian Marszał, bastard, ksiezyc

bastard
ZWROTNICZY
Posty: 316
Rejestracja: 2007-03-06, 20:29

Nastawnie - zlikwidowane lub przebudowane

Post autor: bastard »

W temacie tym chciałbym zamieszczać zdjęcia i ewentualnie inne dokumenty obrazujące wnętrza nastawni które zostały zlikwidowane lub zmodernizowane po przebudowie urządzeń srk. W większości będą to zdjęcia urządzeń mechanicznych. Nie posiadam zdjęć wnętrz wszystkich nastawni które uległy likwidacji lub zostały zmienione, ale jakąś choć cześć ich tutaj zamieszczę. Jeżeli ktoś posiada zdjęcia (mogą być pojedyncze) takich nastawni to zachęcam do oddzielenia się nimi na tym forum.
Proszę o nie zamieszczanie zdjęć ukazujących aktualne wnętrza nastawni – nawet jeżeli są tam kilkudziesięcioletnie urządzenia. Wiele linii w najbliższych latach będzie zmodernizowanych – co pociągnie za sobą modernizację urządzeń srk i likwidację nastawni (zostanie utworzonych sporo LCS-ów). I po rozpoczęciu takich robót lub po ich zakończeniu będę sukcesywnie zamieszał kolejne zdjęcia.

Na początek zamieszczam zdjęcia z wnętrza nastawni dysponującej stacji Młynary. Oprócz widoków urządzeń srk zamieszczam (jako ciekawostki) zdjęcie byłego już grzejnika z ˶dochówką˝ oraz dwa pokrętła od zaworów na grzejnikach – wyprodukowane przed wojną w Królewcu.
Załączniki
001.JPG
002.JPG
003.JPG
004.JPG
005.JPG
006.JPG
007.JPG
008.JPG
009.JPG
010.JPG
011.JPG
012.JPG

ODPOWIEDZ