Czyżby miały powrócić osobowe z Elbląga do Braniewa?

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Czyżby miały powrócić osobowe z Elbląga do Braniewa?

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

Na szybko wklejam link, bo zaraz uciekam na uczelnię. W każdym razie minister Polaczek zagwarantował wsparcie finansowe dla kolejowych przewozów regionalnych trasą z Elbląga przez Bogaczewo do Braniewa. Potrzebne jest tylko skierowanie tam szynobusu.

http://braniewo.wm.pl/?main=17&c=137,3,15582,,4435

Mój komentarz: oby skończyło się pozytywnie i oby jak najszybciej. Patrząc na stan techniczny "ostbahnu" aż prosi się, żeby puścić tam PESĘ. Już nieraz zresztą o tym wspominałem i nie tylko ja.

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Sebastian

Re: Czyżby miały powrócić osobowe z Elbląga do Braniewa?

Post autor: Sebastian »

Jeżeli samorząd województwa będzie zainteresowany przywróceniem połączenia to myślę,że ono powróci.Tylko w tym przypadku potrzebny jest zakup szynobusu,a nie wiadomo czy samorząd podejmnie się takiej inwestycji.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Czyżby miały powrócić osobowe z Elbląga do Braniewa?

Post autor: Adam Dąbrowski »

Sebastian pisze:Jeżeli samorząd województwa będzie zainteresowany przywróceniem połączenia to myślę,że ono powróci. Tylko w tym przypadku potrzebny jest zakup szynobusu, a nie wiadomo czy samorząd podejmie się takiej inwestycji.
Sebastian, autobusy szynowe już są (i będą następne), to tylko kwestia skierowania jednego z nich do Elbląga lub rozpisania obiegów uwzględniających łączoną obsługę tras Olsztyn-Braniewo i Braniewo-Elbląg.

Przypominam, że na stanie ZPR Olsztyn znajdują się obecnie:

:arrow: SA106-003
:arrow: SA106-007
:arrow: SA106-008
:arrow: SA106-009
:arrow: SA106-015

Zobaczymy, co z tego dalej wyjdzie.

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Ucieszyla mnie bardzo ta wiadomosc.Wiem ze do wznowienia polaczen na tej trasie jest jeszcze daleko ale to juz cos. Moze sie uda...
Ostatnio zmieniony 12 sty 2007, 11:06 przez kaim, łącznie zmieniany 1 raz.
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Od 1 lutego szynobus mial obslugiwac kursy miedzy Elkiem a Grajewem. Tutaj 5 par osobowych zawieszono stosunkowo niedawno. W ogole ta reaktywacja Elblag - Braniewo bylaby troche "bez sensu" w kontekscie zawieszen Szczytno - Pisz i Dzialdowo - Brodnica...
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
obserwator
Towarowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwie 2007, 09:36

Post autor: obserwator »

Witam wszystkich.
Chciałbym potwierdzić pewną informację, podobno ktoś z PTMKŻ kontaktował się ze Starostą Braniewskim w sprawie uruchomienia regularnego połączenia Braniewo - Tolkmicko - Elbląg - czy rzeczywiście było takie spotkanie i na jakich ustaleniach się skończyło?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Janek
Przyspieszony
Posty: 94
Rejestracja: 16 kwie 2005, 09:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Janek »

Do mnie dotarła informacja, że od 30 kwietnia ma powrócić połączenie Elbląg-Tolkmicko-Braniewo oraz Szczytno-Pisz. Ciekawe czy to tylko plotka czy serio o tym mówiono.
Pozdrawiam
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Janek pisze:Do mnie dotarła informacja, że od 30 kwietnia ma powrócić połączenie Elbląg-Tolkmicko-Braniewo oraz Szczytno-Pisz. Ciekawe czy to tylko plotka czy serio o tym mówiono.
Jakiś czas temu w serwisie Podróż Koleją po Polsce pojawiła się informacja,że minister transportu przeznaczył 1000 zł dziennie na kursowanie pociągów osobowych z Elbląga do Braniewa,ale przez Bogaczewo.Skończyło się tylko na artykule i przypuszczeniach.Tylko gdzie są te pieniądze i kursujące pociągi?
obserwator
Towarowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwie 2007, 09:36

Post autor: obserwator »

Witam.
Z tego co już wiem - obecny Starosta Braniewski i Marszałek Województwa są przychylnie nastawieni do pomysłu reanimacji linii B-wo - Tolkmicko - Elbląg. Tylko jest problem z operatorem, którym nie koniecznie musi być PKP - stąd moje pytanie - podobno ktoś już rozmawiał ze Starostą i były to osoby z Trójmiasta (chyba Gdyni). Może wzorem - akurat niezbyt dobrym - po tym jak zostali potraktowani członkowie PTMKŻ - będzie reanimacja Gdańskich Kolei Wąskotorowych (Żuławskich - jak kto woli).
Pzdr.
ODPOWIEDZ