Allenstein 1930

Książki, filmy, dokumenty, zabytkowe eksponaty;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

CM

Biskupiec Miasto-Biskupiec Pomorski

Post autor: CM »

BTW Biskupca... być może byłeś na końcówce tej linii w samym Biskupcu? Jest mała zagadka w postaci teorii i rysunku u Scharfa, który łączy (pewnie z rozpędu i przez pomyłkę) Biskupiec Miasto ze stacją Biskupiec Pomorski. Wielokrotnie wypatrywałem jakichś śladów na stacji Biskupiec Pomorski (tor "powinien" wychodzić w kierunku płd-zach. i skręcać na Biskupiec). Niestety nic tam nie widać - a i dolinka niegdyś grnicznej rzeki pomiędzy Biskupcem Pom. a Miastem nie jest przecięta żadnym nasypem. Może ktoś coś o tym słyszał, albo widział jakieś ślady takiego połączenia?
Trudno w nie uwierzyć (w rozkłądach jazdy też nie ma śladu!)... no i nie miało większego sensu (jeżeli już - to mogło ewentualnie powstać w latach II wojny).

Pozdrówko
Cezar
Awatar użytkownika
lyck
InterCity
Posty: 340
Rejestracja: 15 paź 2004, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lyck »

Jest mała zagadka w postaci teorii i rysunku u Scharfa, który łączy (pewnie z rozpędu i przez pomyłkę) Biskupiec Miasto ze stacją Biskupiec Pomorski.
To jest ewidentny błąd mapy. Co więcej jest ich wiecej, ale dotyczą chyba tylko linii poza granicami dyrekcji królewieckiej. Dla mnie, najjaskrawszym błędem jest zaznaczenie stacji Warszawa Wileńska po lewej stronie Wisły(!). Nie masz tego fragmentu mapy, bo musiałem ją przyciąć do rozmiarów 4 kartek A4. Po prostu uznano, że linie poza dyrekcją mają być zaznaczone tylko pobieżnie i stąd "kardynalne" błędy.

pozdr.
lyck
Awatar użytkownika
lyck
InterCity
Posty: 340
Rejestracja: 15 paź 2004, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lyck »

i jeszcze mapka datowana na 4 listopada 1939...

Obrazek

...powinna rozwiać wątpliwości. Obie stacje w Biskupcu (Bischofswerder) mają jeszcze taką samą nazwę.

pz&rw
lyck
Ostatnio zmieniony 15 gru 2006, 23:44 przez lyck, łącznie zmieniany 1 raz.
CM

Post autor: CM »

Tak dokładnie myślę :) Ale w terenie róznie bywa - byc może są ślady podjęcia prac na tym odcinku... ?
Wszak więcej takowych niedokończonych inwestycji sie trafiało - łącznice pod Prynowem, Elblągiem czy Oleckiem...
ODPOWIEDZ