Rozkład jazdy pociągów towarowych Ełk-Korsze

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

MICHDRU85
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2010, 19:49
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

Rozkład jazdy pociągów towarowych Ełk-Korsze

Post autor: MICHDRU85 »

Witam Forumowiczów!

Tak się składa, że na parę dni przyjechałem na Mazury i chciałbym nagrać kilka filmów pociągom towarowym. Mieszkam nieopodal linii Ełk-Korsze...
Czy wiecie jak kursują albo czy jest gdzieś dostępna taka informacja na temat rozkładu jazdy pociągów towarowych???
Chodzi mi o dzień jutrzejszy i ewentualnie niedzielę...
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Nie ma stałego rozkładu jazdy. Pociągi towarowe kursują jak chcą...

W tej chwili w planie na dzisiaj jest jedynie pociąg rel. Suwałki - Terespol Pomorski (w Giżycku 14:50/15:15).
MICHDRU85
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2010, 19:49
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

Post autor: MICHDRU85 »

Dzięki kolego za info - co prawda nie udało mi się nakręcić dziś żadnego towarowego, ale trafiłem na krzyżowanie TLK do Gdyni z osobowym do Ełku w Wydminach....około 15.40 :)
Było jednak wg mnie trochę dziwnie...Szynobus do Ełku przyjechał jakieś 10 minut wcześniej i został wpuszczony na ,,tor główny'' - nie wiem czy tak się to prawidłowo nazywa...natomiast TLK do Gdynii dostał sygnał na semaforze wjazdowym jazda ze zmniejszoną prędkością, a na wyjazdowym również jazda ze zmniejszoną prędkością a później z maksymalną dozwoloną prędkością - czyli przejechał po torze bocznym bez zatrzymania i dalej wjechał na tor główny...
Myślałem, że będzie tak, że to szynobus wjedzie na boczny i będzie oczekiwał...

Tak czy inaczej niedługo na YT będzie film :)
tomek1989tadzik
Towos
Posty: 35
Rejestracja: 23 gru 2011, 12:56
Lokalizacja: soldau(działdowo)

Rozkład jazdy pociągów towarowych Ełk-Korsze

Post autor: tomek1989tadzik »

Czy ktoś szłyszał lub czytał informację o projekcie na elektryfikację odcinka kolejowego Korsze-Ełk bo ja tą lekturę mam już za sobą i dodaję też załącznik żeby inne osoby mogły sobie to poczytać.
http://www.rynek-kolejowy.pl/52051/rusz ... orsze.html
Tomasz Krysman (Krysmann)
ODPOWIEDZ