PKP - od strony graficznej

Książki, filmy, dokumenty, zabytkowe eksponaty;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Stacja Krzepielów
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2006, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Stacja Krzepielów »

To ja odbiję piłeczkę:) Nie obcięty tylko zawinięty:) Rzeczywiście to może być radosna tfurczość lecz, to też jest historia. Logo z tej starej mapy, mógł też wykonać jakiś rysownik mapy na kolanie i niekoniecznie musi gdzie indziej występować. A obrazków w pracy joanny.wasz może być dużo, bo pewnie osoba, która będzie ją sprawdzać i tak zupełnie nie zna się na kolei.
Muzeum Historii Linii Kolejowych
Stacja Chrzypsko Wielkie
--
Czytaj periodyk "Stacja Chrzypsko Wielkie"
na www.muzeumchrzypsko.pl
ksiezyc
Przyspieszony
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2008, 12:52
Lokalizacja: Ciecierzyn
Kontakt:

Post autor: ksiezyc »

Jeszcze jeden kwit znalazłem.
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie i kwitnąco.

ksiezyc_nad_gieesem ...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie podejrzewałem, że na świecie jest tak wielu idiotów (C) Stanislaw Lem (1921-2006)
Awatar użytkownika
joanna.wasz
Towarowy
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2012, 15:28
Lokalizacja: Wejherowo/Toruń

Post autor: joanna.wasz »

Jesteście wspaniali:)

Co do logo, wspomnianego pare postów wcześniej, jest z nim taki plakat:

Obrazek
"Każdy z nas ma swój dworzec główny"
- S. Jasiński
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

almanach "Historia kolei w Polsce" jest w empiku -oglądałem - więc trzeba udać się do tej księgarni i po prostu to przejrzeć - cena prawie 140 złotych-również w empiku widziałem jeszcze inną książkę http://www.google.pl/imgres?q=20-lecie+ ... =81&ty=257 ale to samemu trzeba ocenić ,jak w Warszawie będąc to również zajrzeć należy do księgarni "Pelta" bo to trochę inna liga niż empik z działem o kolei
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

hoart pisze:almanach "Historia kolei w Polsce" jest w empiku -oglądałem - więc trzeba udać się do tej księgarni i po prostu to przejrzeć - cena prawie 140 złotych
Jak zamówic przez intenet to jedyne 129 zł. Każdego studenta i każdą studentkę na to stać, prawda? :roll:
hoart pisze:Warszawie będąc to również zajrzeć należy do księgarni "Pelta"
Dla informacji: http://www.pelta.pl/ Świętokrzyska 16 (najbliższe metro: "Świętokrzyska").
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

Stellwerk-u- studentka wczesniej w swoim wątku zastanawiała się nad tą książką za 140 złotych (znalazła - na aukcji internetowej za 110 złotych) i zapytała czy ktoś coś o tej książce wie , widział , oglądał , czy warto kupić , mieć w swojej biblioteczce i czy może posłużyć jej do pracy- luknij w ten wątek wcześniej i wzmiankę studentki o tej książce- po co ten cynizm ?-ja do ZAKUPU tej książki studentki nie namawiam , natomiast informuję ,że można się zaznajomić przed podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie w ksiegarni pt."Empik" , studentka mieszka ,studiuje w mieście , w którym na pewno taka księgarnia jest i po problemie , może ta książka być dystrybuowana również w innych księgarniach
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Oj, nie dała Bozia poczucia humoru, nie dała... :grin:

No więc tłumaczę kawę na ławę: to co nazywasz "cynizmem" to było porównanie ceny z "realnego" sklepu Empiku z empikową ceną internetową. Plus sugestia, że jeśli już kupować w Empiku, to taniej będzie przez internet.

Ja też nikogo na zakup nie namawiam, ani do zakupu nie zniechęcam. Ale nie wydawało mi się konieczne tłumaczenie koleżance z forum, że można książke najpierw obejrzeć (w księgarni, żeby nie było wątpliwości) i dopiero wtedy zdecydować o zakupie.

Widzą, że znów robię sie cyniczny....
Awatar użytkownika
joanna.wasz
Towarowy
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2012, 15:28
Lokalizacja: Wejherowo/Toruń

Post autor: joanna.wasz »

Nie kłócić się, proszę :)
Ja - studentka bez problemu sobie poszukam tej książeczki, a w międzyczasie przeglądam inne i szukam kolejnych.
W uniwersyteckiej bibliotece parę ciekawych tytułów się znalazło, szukam dalej!

Teraz jestem na tropie "Świata kolei" ( w niektórych książkach to pismo występuje w bibliografii, może tam też coś pomocnego znajdę)
"Każdy z nas ma swój dworzec główny"
- S. Jasiński
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

joanna.wasz pisze:Teraz jestem na tropie "Świata kolei"
No więc na pewno odkryłaś ich archiwum: http://swiat-kolei.com/page3.php
Niestety, nie ma (czytaj: nie udało mi się znaleźć) spisu treści dla całości czy nawet dla poszczególnych roczników, więc trzeba przeglądać numer po numerze :roll:
Awatar użytkownika
joanna.wasz
Towarowy
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2012, 15:28
Lokalizacja: Wejherowo/Toruń

Post autor: joanna.wasz »

wiem, poszukam w bibliotekach jakichś egzemplarzy :)
"Każdy z nas ma swój dworzec główny"
- S. Jasiński
Awatar użytkownika
joanna.wasz
Towarowy
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2012, 15:28
Lokalizacja: Wejherowo/Toruń

Post autor: joanna.wasz »

Juz to mam :))) I właśnie tego przede wszytskim szukam!
Żeby tak jeszcze PKP S.A , SKM Trojmiasto, PKP Intercity mi udostępnili swoje księgi znaku... Ale wszystko w toku, tak więc nadzieję mam.
Na pewno mają udokumentowane wszystkie zmiany swoich znaków, chyba dość kluczowy był rok 2001, gdy PKP na te spółki się rozdrobniło.
Czasem się boję, czy nie oszalałam z tym tematem, bo raczej nie ma typowej literatury o identyfikacji wizualnej, projektowaniu graficznym w kontekście polskiej kolei :mrgreen:
Ale chyba to jest do zrobienia :)
"Każdy z nas ma swój dworzec główny"
- S. Jasiński
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

joanna.wasz pisze:Czasem się boję, czy nie oszalałam z tym tematem, [...] Ale chyba to jest do zrobienia
Nie, nie rób tego, bardzo proszę... :!: :mrgreen:
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

joanna.wasz pisze:Żeby tak jeszcze PKP S.A , SKM Trojmiasto, PKP Intercity mi udostępnili swoje księgi znaku
A tak na poważnie: może jakieś pismo z Twojej uczelni do tych firm z prośba o pomoc by Ci dostęp ułatwiło?
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

W innym wątku nasz forumowy kolega feyg użył linku do kolekcji tabliczek na lokomotywach. Jest tam i o PKP, niestety bez dat. Może Ci sie przyda: http://www.lokschilder.info/Lokschild_G ... nt.htm#PKP
ODPOWIEDZ