Działdowo-Brodnica: podniosą semafor!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

narrator
Towarowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2023, 11:43

Re: Działdowo-Brodnica: podniosą semafor!

Post autor: narrator »

Witam serdecznie! W minioną niedzielę (13 sierpnia) na przejeździe kolejowym w Gutowie Pomorskim zauważyłem, że na dawnym peronie zostały wycięte drzewa/krzaki, które już solidnie porosły tor tak bardzo, że trudno go było dostrzec. Pojechałem kawałek w stronę Traczysk i tor również był "oczyszczony". Dało mi to wielką nadzieję, że może po latach wtargnięcia lasu w niektórych miejscach na odcinku Działdowo-Brodnica tor będzie bardziej widoczny.
Niestety nie mogłem od razu zrobić większego "rekonesansu", jednakże naiwnie wierzyłem, że może w innych miejscach zrobiono porządek.
Nazajutrz pojechałem do Klonowa k. Lidzbarka. Niestety dawna stacja nadal "zalesiona" (wiem, że to już woj. warmińsko-mazurskie). Natomiast kawałek przed Radoszkami (woj. kuj-pom.) również krzaczory.

Tak więc przecinka w Gutowie jako ta przysłowiowa " jedna jaskółka" wiosny nie uczyniła, dała jednak sygnał, że w miejscu, gdzie zaczął wchodzić las znów odkryto tor kolejowy :)
narrator
Towarowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2023, 11:43

Re: Działdowo-Brodnica: podniosą semafor!

Post autor: narrator »

Edit:

Wycieczka po 25 sierpnia - Radoszki również uporządkowane, odkrzaczone, ciekawe jak Tama Brodzka... Niestety nie mam po drodze, więc nie podjadę, żeby ocenić, czy i tam zniknęły drzewka i krzaki porastające dawną stację.

Czyli coś się ruszyło po stronie woj. kuj-pom :) ciekawe, czy w ślad za nim pójdzie warm-maz...
tomaszo
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27
Lokalizacja: Brodnica

Re: Działdowo-Brodnica: podniosą semafor!

Post autor: tomaszo »

Dziś (10.09.2023 r.) spotkałem Panów oczyszczających tor z krzaków pomiędzy Tamą Brodzką a Radoszkami, którzy przyjechali od strony Brodnicy szarą drezyną. W krótkiej rozmowie dowiedziałem się, że tor będzie oczyszczony z roślinności (krzaków, które są już w niektórych miejscach sporych rozmiarów przynajmniej na kujawsko - pomorskim odcinku) a w przyszłym roku może nawet wjedzie tutaj pociąg Turkolu. Co będzie czas pokaże 🙂.
Stoker
Towarowy
Posty: 24
Rejestracja: 13 lip 2020, 10:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Działdowo-Brodnica: podniosą semafor!

Post autor: Stoker »

Rzeczywiście coś jeździ !

Paweł
380008421_844763500464305_1157594499718171292_n.jpg
ODPOWIEDZ