Wybór specjalizacji na studia - Drogi Szynowe?

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Mariusz_G
Towarowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2012, 19:44
Lokalizacja: Olsztyn

Wybór specjalizacji na studia - Drogi Szynowe?

Post autor: Mariusz_G »

Witam
Nie ma na forum działu Offtopic, więc zamieszczam temat tu.
Studiuję na Politechnice Gdańskiej budownictwo i jestem zmuszony dokonać wyboru profilu dyplomowania. Z racji zainteresowania koleją, myślałem o specjalizacji Drogi Szynowe, ale podobno potencjalni pracodawcy patrzą na to, jakie specjalizacje się kończyło i z reguły bardziej pożądane są specjalizacje konstrukcyjne. Nie wiem, czy to mit, czy prawda, w każdym razie zwracam się z zapytaniem do użytkowników, którzy mieli okazję kończyć studia budowlane, czy warto jest się kierować sympatiami, czy może jednak pójść za głosem rozsądku i wybrać jednak specjalizację konstrukcyjną? Z góry dzięki za odzew.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Wybór specjalizacji na studia - Drogi Szynowe?

Post autor: Adam Dąbrowski »

Mariusz_G pisze:Witam
Nie ma na forum działu Offtopic, więc zamieszczam temat tu.
Studiuję na Politechnice Gdańskiej budownictwo i jestem zmuszony dokonać wyboru profilu dyplomowania. Z racji zainteresowania koleją, myślałem o specjalizacji Drogi Szynowe, ale podobno potencjalni pracodawcy patrzą na to, jakie specjalizacje się kończyło i z reguły bardziej pożądane są specjalizacje konstrukcyjne. Nie wiem, czy to mit, czy prawda, w każdym razie zwracam się z zapytaniem do użytkowników, którzy mieli okazję kończyć studia budowlane, czy warto jest się kierować sympatiami, czy może jednak pójść za głosem rozsądku i wybrać jednak specjalizację konstrukcyjną? Z góry dzięki za odzew.
Hej,

źle wybrałeś miejsce publikacji tej wiadomości - dopiero teraz przeczytałem. Ja zdecydowanie poszedłem za głosem sympatii i dziś ani trochę nie żałuję. :smile:

Powodzenia!

Adam
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Mariusz_G
Towarowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2012, 19:44
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Mariusz_G »

Inżynierka zakończona pół roku temu, obroniłem się w specjalizacji konstrukcyjnej - Konstrukcje Betonowe. Teraz jednak postawiłem zdecydowanie na Drogi Szynowe i czuję, że nie będę żałować :) W związku z tym mam pytanie do p. Adama Dąbrowskiego, który kończył PG: czy można proponować własne tematy prowadzącym? Czy jednak oni są zainteresowani głównie woj. Pomorskim (bo tematyka prac dyplomowych dotyczyła głównie linii leżących w pomorskiem)? Myślałem o rewitalizacji połączenia Szczytno-Ełk, lub o ogólnej sytuacji i perspektywach rozwoju połączeń kolejowych w woj. Warmińsko-Mazurskim.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Mariusz_G pisze:Inżynierka zakończona pół roku temu, obroniłem się w specjalizacji konstrukcyjnej - Konstrukcje Betonowe. Teraz jednak postawiłem zdecydowanie na Drogi Szynowe i czuję, że nie będę żałować :)
Super!!! Gratuluję zarówno ukończenia inżynierki, jak i wyboru Dróg Szynowych jako dalszej drogi kształcenia. Na pewno nie będziesz żałował! :smile:
Mariusz_G pisze:W związku z tym mam pytanie do p. Adama Dąbrowskiego, który kończył PG: czy można proponować własne tematy prowadzącym? Czy jednak oni są zainteresowani głównie woj. Pomorskim (bo tematyka prac dyplomowych dotyczyła głównie linii leżących w pomorskiem)?
Śmiało zaproponuj swój własny temat, ja tak zrobiłem i w ten sposób pisanie pracy dyplomowej stało się czystą przyjemnością. :smile:
Mariusz_G pisze:Myślałem o rewitalizacji połączenia Szczytno-Ełk, lub o ogólnej sytuacji i perspektywach rozwoju połączeń kolejowych w woj. Warmińsko-Mazurskim.
Oba tematy bardzo fajne: jeden bardziej techniczny, drugi bardziej przekrojowy.

Pozdrawiam,

Adam
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
ODPOWIEDZ