O dziale "Dokumentacja kolejowa (ogólna)"

Uporządkowany zbiór dokumentów archiwalnych dotyczących transportu kolejowego;

Moderator: bastard

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1093
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

O dziale "Dokumentacja kolejowa (ogólna)"

Post autor: Adam Dąbrowski »

Zasady ogólne

Kolejny dział związany z archiwalną dokumentacją daje możliwość udostępniania starszych dokumentów o tematyce ogólnej lub szczegółowej, ale nie związanej bezpośrednio z tematyką działu "Dokumentacja kolejowa (Warmia i Mazury)".

Mogą to być np.:

:arrow: archiwalne instrukcje służbowe - tutaj prośba, aby przejrzeć zasoby internetowe. Jest kilka stron, gdzie są zamieszczane instrukcje przedwojenne i powojenne. Nie dublujmy tego. Odstępstwem może być np. lepsza jakość czy zamieszczenie skanów z oryginalnymi widokami.
:arrow: archiwalne ustawy, rozporządzenia, zarządzenia, wytyczne lub inne akty prawne – pojedynczo, dziennikami lub rocznikami.
:arrow: archiwalne zdjęcia, rysunki lub mapy – tutaj prośba, aby przejrzeć wszystkie działy tego forum i sprawdzić, czy tematycznie materiały te nie pasowałyby w innym temacie lub poście. Z uwagi na wielkość można je w tym dziale zamieścić, ale informacje i opisy proszę zamieszczać we właściwym miejscu z dopiskiem o zamieszczeniu tutaj dokumentów.
:arrow: archiwalne dokumentacje dotyczące stosowanych urządzeń, taboru, sprzętu itp.
:arrow: archiwalne książki

Materiały można zamieszczać bezpośrednio na serwerze forum lub na innym serwerze z podaniem linka.

W przypadku dużej ilości materiału o znacznych rozmiarach (np. kilkaset zdjęć książki) proszę o stosowanie drugiego rozwiązania lub kontakt z administratorem w celu uzgodnienia sposobu zamieszczania.

Zasady udostępniania i pobierania materiałów

1. Wszystkie zamieszczone materiały nie powinny naruszać w jakiejkolwiek formie praw autorskich innych osób.
2. Wszystkie materiały można pobierać i wykorzystywać do własnych, niekomercyjnych celów.
3. Jakakolwiek forma osiągania korzyści majątkowych z powielania lub publikowania pobieranych materiałów jest niedozwolona.
4. Zabronione jest publikowanie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody osoby zamieszczającej dany materiał. Nie dotyczy to tego forum, gdzie materiały te w całości lub we fragmentach można publikować. Należy ewentualne podać źródło, gdzie są opisane inne zasady dalszego ich wykorzystywania.
5. Przy niektórych materiałach mogą pojawić się dodatkowe ograniczenia lub inne zasady określone przez zamieszczającą osobę. Dlatego proszę o dokładne czytanie tekstu przy zamieszczonych materiałach.
6. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - kontakt na PW z osobą zamieszczającą dany materiał, Administratorem lub Moderatorem.

Proszę o niezamieszczanie tutaj aktualnych dokumentów choć powiązanych z danymi historycznymi np. współczesnych zdjęć, artykułów z czasopism itp.

Funkcjonowanie działu nadzoruje użytkownik @bastard.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
ODPOWIEDZ