Nowe przystanki kolejowe w województwie warmińsko-mazurskim?

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

kuba_mk
DYŻURNY RUCHU
Posty: 122
Rejestracja: 21 paź 2005, 18:31
Lokalizacja: Lidzbark Welski
Kontakt:

Re: Nowe przystanki kolejowe w województwie warmińsko-mazurskim?

Post autor: kuba_mk »

Kolejny nowy przystanek kolejowy w województwie warmińsko-mazurskim ma powstać na linii kolejowej nr 353 w Iławie w okolicy ul. Piaskowej.

https://www.infoilawa.pl/aktualnosci/it ... z-na-mapie
Radek
InterCity
Posty: 303
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Re: Nowe przystanki kolejowe w województwie warmińsko-mazurskim?

Post autor: Radek »

Iława - Olsztyn 200 km/k, a co z przejazdami w Ostródzie? Będą przejazdy bezkolizyjne, czy pociągi będą zwalniać?
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Nowe przystanki kolejowe w województwie warmińsko-mazurskim?

Post autor: Adam Dąbrowski »

Należy odnotować, że od wczoraj czynne są trzy nowe przystanki osobowe w województwie warmińsko-mazurskim:

:arrow: Wietrzychowo w km 31,355 linii kolejowej nr 216,
:arrow: Nikielkowo w km 303,715 linii kolejowej nr 353,
:arrow: Kolno w km 341,445 linii kolejowej nr 353.

Niedziela 12 marca 2023 r. Pierwszy dzień funkcjonowania nowego przystanku osobowego w Wietrzychowie. Peron widziany z okna popołudniowego pociągu Regio nr 90606 relacji Olsztyn Główny - Działdowo, obsługiwanego elektrycznym zespołem trakcyjnym EN57-1167 z zachowanym dawnym przedziałem klasy pierwszej. Choć na zdjęciu tego nie widać, kilka osób na peronie witało zatrzymujący się pociąg, kilka też z niego wysiadło, zapewne po odbyciu "inauguracyjnej" podróży.
Niedziela 12 marca 2023 r. Pierwszy dzień funkcjonowania nowego przystanku osobowego w Wietrzychowie. Peron widziany z okna popołudniowego pociągu Regio nr 90606 relacji Olsztyn Główny - Działdowo, obsługiwanego elektrycznym zespołem trakcyjnym EN57-1167 z zachowanym dawnym przedziałem klasy pierwszej. Choć na zdjęciu tego nie widać, kilka osób na peronie witało zatrzymujący się pociąg, kilka też z niego wysiadło, zapewne po odbyciu "inauguracyjnej" podróży.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
ODPOWIEDZ