Przemowa Dolina (Petrzascon Valley)

Książki, filmy, dokumenty, zabytkowe eksponaty;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Przemowa Dolina (Petrzascon Valley)

Post autor: Piotr Janik »

Obrazek
Obrazek

Na pierwszej focie Przemowy Dziadek. Szczegóły u dysponenta fot, na Yego znak-sygnał wrzuconych.
Freien Strecken für freien Menschen!
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Czołem żołnierze!

Powyższe zdjęcia, opublikowane na moją prosbę przez PJ pochodzą z rodzinnego albumu. Na pierwszym zdjęciu jest mój dziadek, na drugim sami widzicie co. Niestety dziadek zostawił ziemski padół łez w 1988roku i przniósł się na tamten, lepszy świat :)
Z tego powodu nie wiem gdzie i kiedy były robione, bo nikt na te pytanie mi już nie odpowie. Podpowiedzią może być dziadka życiorys, a zwłaszcza jego miejsca pracy po wojnie. Były to tartaki w Szczytnej śląskiej ( to chyba możemy wykluczyć), następnie Kolonia niedaleko Spychowa, Ruciane Nida, Okartowo i w końcu Dobre Miasto. Na drugim zdjęciu stoi jakiś kolo w dziwnym uniformie, przypomonającym nieco służbowy strój niemieckich elektryków z czasów wojny, ale to chyba tylko złudzenie. Sam nie wiem. W czasie wojny dziadek wyjechał na przymusowe saksy do znanego kurortu Gross Rosen w Sudetenland, gdzie pracował dla jednego znanego do dzisiaj niemieckiego koncernu :) ale to też chyba nie to-brak gór
Jak myślicie, gdzie te fotki mogły być robione?
pzdr
Przemek
remb
Towarowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2005, 08:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: remb »

A może udałoby się ze zdjęcia (orginału) odczytać numer fabryczny z tabliczki - to byłaby juz jakaś informacja.
Pozdrawiam
Maciej
ODPOWIEDZ