Osobowe wracają do Olecka!!!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Osobowe wracają do Olecka!!!

Post autor: Adam Dąbrowski »

Cześć!

Wedłu najświeższych informacji, jakie otrzymałem na drodze SMS-owej, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, z prawdopodobieństwem 99% powrócą planowe pociągi osobowe na linię kolejową Ełk - Olecko. Połączenia będą obsługiwane najprawdopodobniej autobusem szynowym SA106, pewnie jako przedłużka frachtów via Mrągowo, Mikołajki, Orzysz.

W tej chwili nie wiem, jak wygląda sprawa z odcinkiem Olecko - Suwałki.

Poza tym:

:arrow: pospieszne zostają na razie w "regionalce",
:arrow: "Podlasiak" tylko w sezonie, w miejsce "Pogorii", która ma rzekomo kursować w innych godzinach,
:arrow: "Rybak", "Mazury" i "Mamry" bez większych zmian;

Proszę o weryfikowanie na bieżąco powyższych wiadomości. Wszak do wejścia nowej "cegły" czasu ubywa, a ciekawość rośnie. :wink:

Pozdrawiam z Gdańska, gdzie wreszcie doczekałem się Internetu!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Cieszy zwłaszcza ostatnia wiadomość :D
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Czyli zapowiada się faktycznie dość optymistycznie. A "Pogoria" w tym roku i tak już miała mocno obcięte terminy kursowania...
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Tak mi sie przypomniało, że nowa cegła jest pewnie właśnie drukowana w pobliskiej drukarni przy dworcu Toruń Miasto;-)
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Przedłużenie obecnej relacji Olsztyn - Ełk? To tylko jedna para. Mam nadzieję, że jednak więcej. Dopiero wtedy to miałoby sens. Np
jeden pociag raniutko do Ełku przed 6:00 lub 7:00 (nie wiem jak teraz siępracyje) drugi przed 8:00 trzeci do Olecka po 15:00 i czwarty wieczorem koło 19:00 to chyba byłoby minimum
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Tomek pisze:Przedłużenie obecnej relacji Olsztyn - Ełk? To tylko jedna para. Mam nadzieję, że jednak więcej. Dopiero wtedy to miałoby sens. Np
jeden pociag raniutko do Ełku przed 6:00 lub 7:00 (nie wiem jak teraz siępracyje) drugi przed 8:00 trzeci do Olecka po 15:00 i czwarty wieczorem koło 19:00 to chyba byłoby minimum
No właśnie, za mało. Słyszałem o dwóch parach pociągów dziennie (czyli chyba dwa różne szynobusy pojechałyby przez Mrągowo, inaczej nie zgodziłyby się obiegi, albo godziny byłyby dziwne). Faktycznie, to mało, ale jeśli chodzi o bezpośrednie połączenie z Olsztynem, zwłaszcza szynobusowe, to zawsze jakaś oferta.

Niestety, ZTCW, Suwałki - Olecko dalej bez pasażerskich.

Oczywiście wieści nie są jeszcze do końca potwierdzone. Za kilka dni ma być 100% i wtedy będzie można dywagować szerzej... :) Na razie cieszmy się z symptomów. :wink:

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Posiedziałem wczoraj w czytelni i znalazłem artykuł o przetargu na szynobusy. Ma ich być trzy: jeden jeszcze w grudniu, drugi - w lutym i trzeci - w marcu. I na tym chyba koniec. Województwo kujawsko-pomorskie otrzymało już trzy z ośmiu zamówionych, z czego jeden dwa razy dziennie pokonuje trasę Brodnica-Działdowo.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Radek pisze: Ma ich być trzy: jeden jeszcze w grudniu, drugi - w lutym i trzeci - w marcu. I na tym chyba koniec.
Chyba nie. Docelowo na Warmię i Mazury ma trafić 7 autobusów SA106. Przynajmniej tak słyszałem.

Najważniejsze, że od marca będą aż cztery. To już daje dużo możliwości. Ciekawe, jak powstała w ten sposób szansa zostanie wykorzystana.

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Docelowo tak. Z tym że Marszałek ogłosił przetarg na razie na trzy.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Tomek pisze:Docelowo tak. Z tym że Marszałek ogłosił przetarg na razie na trzy.
A wiadomo już coś o następnych przetargach? Tzn. kiedy?

Swoją drogą, spójrzcie na poniższe zdjęcie, bardzo klimatyczne. Od lewej skład do Suwałk z SP45, odjeżdżająca Gołdap z Ol49 i pociąg do Ełku, czekający na "kopciucha"... Eeeech, full nostalgy...

Obrazek

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Kilka nowych informacji, które otrzymałem od szybkiego jak TGV, niezawodnego jak pociągi II Rzeczypospolitej i dokładnego jak maszynista pociągu "Mamry" na odcinku Olsztyn - Ełk Czarka Markiela: :)

:arrow: na Olecko zostanie prawdopodobnie delegowany marcowy szynobus, a zatem inauguracja chyba dopiero za 4 miesiące... Czyżby więc lepszy rozkład dla tej linii? Oby...

:arrow: PKP wydzierżawiła wszystkie budynki na stacji Olecko i teraz na gwałt poszukuje pomieszczenia celem ulokowania kasy biletowej... Skończy się na automatach do biletów... :lol:

:?: Cały czas znajdujemy się w obszarze dywagacji... Ale coraz śmielsze plotki każą wierzyć, że wreszcie zobaczymy ruch w odwrotną stronę. Że wreszcie nie zamknięcie (tfu, przepraszam, "zawieszenie", jak to się zwykło eufemistycznie nazywać), a wreszcie reaktywacja (tfu, "odwieszenie")...

Pozdrawiam i dobrej nocy życzę!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Z ktrego roku ta fota???
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Tomek pisze:Z ktrego roku ta fota???
Niestety nie wiem. Na pewno sprzed 1993 roku. Ja stawiam na przełom, ale głowy nie dam...

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

A co z Olecko Gołdap??????? Tyle było deklaracji...
:twisted:
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Przemek pisze:A co z Olecko Gołdap??????? Tyle było deklaracji...
:twisted:
Najpierw chyba gruntowny remont nawierzchni (nie wiem nawet, czy owo "coś", co teraz tam leży, można nazwać nawierzchnią)... Obyśmy się doczekali...

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
ODPOWIEDZ