Apel do Użytkowników!

Uwagi dotyczące Forum dyskusyjnego WMTMK Olsztyn;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

No to jak, pomożecie?

Pomożemy!!!
21
91%
Spadaj na drzewo, głupi Adminie!!!
2
9%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Piotr Janik pisze: Naturalnie, nieostrożnością byłoby z rozrzewnieniem wspomnieć obyczaje książąt braniewskich – zwłaszcza teraz, kiedy ostatecznie tzw. „dryl pruski” zaowocował syndromem białoruskim – ale czasem trudno się cieszyć, że nasz wielotor ma taką przepustowość.
Sądzę, że jest to delikana aluzja do zaginionego forum Martela. Co sie z nim właściwie stało? Od dłuższego czasu nie mam jego śladu życia :cry:

PS Na Martelu pisanie o innych forach było dość problematyczne, nasze Forum jest znacznie bardziej liberalne. :wink:
ruszyła maszyna po szynach ospale
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Anrep pisze:Co sie z nim właściwie stało?
Działa w tzw. ukryciu, tj. służy modelarzom budującym (a nie gadającym i oszołomom).
L.L.
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Post autor: CM »

Nowa jakość a'la IV RP? Fora konspiracyjne... spiski, układy...
Kolejowy elementarz Warmii i Mazur! www.torowiskiem.prv.pl
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Leszek Lewiński (dobitnie i z satysfakcją) pisze: Działa w tzw. ukryciu, tj. służy modelarzom budującym (a nie gadającym i oszołomom).
Pan Dyrektor nie wyobraża sobie, jak bardzo pomagały w wychodzeniu z oszołomstwa lekkostrawne wykłady Pawła Piotra albo rąbki ekskluzywnej wiedzy Krzysztofa Koja – nie mówiąc o nadziei i oszołomieniu, którego źródłem było nagłe objawienie się Tadeusza Suchorolskiego. Fakt, śladem Pana Dyrektora zarejestrowało się i u nas kilku znanych i uznanych użytkowników FM ale nasze grono, relatywnie mało liczne (pominę inne niuanse :wink: ) nie wytwarza atmosfery, w której dysponenci rzetelnej informacji chętnie dotykają klawiatury. Nawet lyck tam – a nie tu – umieścił kilka, jak zawsze mocnych, postów. Teraz pozostaje tylko zetrzeć z czoła ślady książęcego gumofilca (pies go trącał - niekoniecznie swoim czarnym i wilgotnym nosem) oraz pogratulować i zazdrościć modelarzom budującym (a nie gadającym i oszołomom).
CM pisze:Nowa jakość a'la IV RP?
Może? A może tylko genetycznie odtwarzające się, stare urazy po akcji „Wisła” oraz mściwość i pamiętliwość, która w epoce informatycznej obywa się bez siekiery lub wideł - co nawet cieszy. Naturalnie pamiętamy przy tym, że nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy :grin: .
Freien Strecken für freien Menschen!
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Leszek Lewiński pisze:
Anrep pisze:Co sie z nim właściwie stało?
Działa w tzw. ukryciu, tj. służy modelarzom budującym (a nie gadającym i oszołomom).
Szkoda, bo ja chyba przez to nie zostanę modelarzem :shock:
Dla mnie była to kopalnia wiedzy, linków i możliwości spróbowania podpytania mądrzejszych od siebie (choć nie wszyscy byli równie uczynni :neutral: ). Człowiek podpatrywał modele, czytał skalę 1:1 (o kto mi przypomni koniec epoki oliwkowej bipy :cry: ). Mimo częstych potyczek sklejających ze sklejającymi inaczej, ja oraz Koledzy urozmaicaliśmy Forum Martela lokalnymi wątkami.
Nie znam powodów zmiany pomysłu na FM, ale takie "zejście do podziemi" nie było to zbyt ładne.
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy nie będą już dorzucać do martelowskiego pieca.

PS Przynajmniej rozwiązał się problem, jakie jest najlepsze Forum!
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2007, 19:11 przez Anrep, łącznie zmieniany 1 raz.
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Piotr Janik pisze:Fakt, śladem Pana Dyrektora zarejestrowało się i u nas kilku znanych i uznanych użytkowników FM ale nasze grono, relatywnie mało liczne (pominę inne niuanse :wink: ) nie wytwarza atmosfery, w której dysponenci rzetelnej informacji chętnie dotykają klawiatury.
Ech, Martel zszedł do podziemia i teraz zostało już tylko nasze biedne Forum. Jakie to smutne...
Piotr Janik pisze:Nawet lyck tam – a nie tu – umieścił kilka, jak zawsze mocnych, postów.
Nie chcę się wypowiadać w imieniu @lycka, ale ilość postów, jaką zamieścił u nas, jest imponująca i bezcenna. Czy to, że kilkanaście czy kilkadziesiąt postów napisał gdzie indziej, już drastycznie obniża rangę naszego Forum? A może mamy mieć wyłączność na ekspertów? Monopol? Kontrakt? Piotrek, szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem, do czego zmierzasz, zwłaszcza w kontekście pracy, jaką wkłada chociażby Paweł w ciągły rozwój tego Forum. Oczekuję konkretów, a nie gry słów... Co należy zmienić, żeby było lepiej? Nigdy nie uchylałem się od dyskusji, temu między innymi służy Dział Techniczny. ;)

A co do likwidacji FM: moim zdaniem nie było to ładne. Zamiast likwidować całe Forum, można było stworzyć po prostu działy zamknięte, dostępne dla wybranych Użytkowników. Ale skoro taka była wola Martela i prawdopodobnie wielu innych Forowiczów, tak się stało. W każdym razie olsztyńskiemu Forum likwidacja nie grozi.

A na zakończenie:

Obrazek

Pozdrawiam ciepło!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Piotr Janik pisze:Pan Dyrektor...
Chciałem zauważyć, że na tym Forum piszę jako Leszek Lewiński - osoba prywatna i wyrażam tutaj swe prywatne poglądy - zatem poproszę bez takich tytułów.
L.L.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Ja przychylę się do wniosku takiego forum dla wszystkich ale bez awantur i powtarzania postów oraz pisania jakiś bezsensownych rzeczy typu "dlaczego woda nie płynie do góry".
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

ADAMIE, PAWLE I MAŁGOSIU

Mam do was ogromną prośbę abyście w końcu zadbali o prządek na Naszym forum bo zaczyna się robić chaos w wątku TU STACJA OLSZTYN pojawiają się zdjęcia z Nidzicy, Gdyni, Warszawy czy możecie zapanować nad tym.

Użytkowniku stwórz nowy wątek jeśli zamierzasz w nim umieszczać coś ciekawego a nie zaśmiecasz inny-prośba do wszystkich.
mgr inż. Sebastian Marszał
malgos
Osobowy
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2005, 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: malgos »

Oczywiście - zabieram się do tego od jutra.
Naładowałam akumulatory przez ten weekend szlajając się po zachodniej części kraju więc teraz szybko odespać i do "pracy" :oops:
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

1. Ponieważ pojawił się problem wątku "Tu stacja Olsztyn" - odpowiadam. Najlepiej, aby znajdowały się w nim zdjęcia z Olsztyna lub bliskich okolic. Dla innych lokalizacji można śmiało założyć oddzielne tematy, zwłaszcza, jeśli przewidujecie wykonywanie kolejnych zdjęć na danym terenie. Bardzo dobrym pomysłem jest założenie wątków liniowych (jak proponuje Maro), co umożliwi czytelne i logiczne prezentowanie fotografii oraz nie spowoduje zbytniego namnożenia tematów fotograficznych. Stacja Olsztyn, jako duża, zasługuje na własny wątek, pozostałe zdjęcia można jednak katalogować według linii, jak ma to miejsce w wątku piskim.

Natomiast w żadnym wypadku poruszony tu problem nie jest na tyle poważny, by stać się zarzewiem konfliktu. Sebastian, przyhamuj trochę, nerwy nie mają sensu. Są większe problemy. Niech każdy odpowiada przede wszystkim za siebie i swoje posty, a dopiero w drugiej kolejności za innych. Nowych Użytkowników zachęcam do dalszego udzielania się na Forum, bo fajnie się czyta Wasze posty i ogląda Wasze zdjęcia. :)

2. Sprawa znacznie mniej błaha. Opcja edycji postów jest od dziś dostępna tylko przez 30 minut od chwili napisania postu. Wiem, że dla niektórych rzetelnych osób może być to utrudnieniem, ale niestety przykre sytuacje w kilku wątkach (zmienianie lub wymazywanie treści postów) zmusiły nas do wprowadzenia podobnego rozwiązania. Proszę zatem o odpowiedzialność za słowa i staranne formułowanie postów.

Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Zablokowany