Łódź Kaliska - Kutno - Brodnica - Iława - Malbork - Gdynia

Historia dróg żelaznych;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Łódź Kaliska - Kutno - Brodnica - Iława - Malbork - Gdynia

Post autor: Bernard »

Kto pamięta ten pociąg? Do kiedy był w rozkładzie jazdy?
Ostatnio zmieniony 06 lut 2005, 14:46 przez Bernard, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Radek
InterCity
Posty: 303
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Z Gdyni do Łodzi Kaliskiej jeździł kiedyś nocny pociąg, ale nie przez Grudziądz, tylko przez Iławę, Brodnicę, Sierpc, Płock, Kutno. Był też letni pospieszny Olsztyn - Łódź Kaliska tą samą trasą. A może przez Grudziądz też coś było? Trzeba będzie sprawdzić w starych rozkładach w domu w czasie przedłużonego weekendu. A do tego weekendu jeszcze dwa dni ciężkiej pracy, a miał być urlop:-(
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Radek pisze:Z Gdyni do Łodzi Kaliskiej jeździł kiedyś nocny pociąg, ale nie przez Grudziądz, tylko przez Iławę, Brodnicę, Sierpc, Płock, Kutno.
Kursował on po raz ostatni na mocy rozkładu 1994/1995.
Radek pisze: Był też letni pospieszny Olsztyn - Łódź Kaliska tą samą trasą.
A ten w jakich latach?!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Czyli nie było takiej relacji? Ktoś mi kiedyś o tym wspominał, ze takim jeździł, ale może mu sie pomyliło z tym przez Brodnicę. Czekam na dalsze informacje :)
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Gość

Post autor: Gość »

Letni pospieszny Olsztyn-Łódź Kaliska przez Brodnicę wyjeżdżał z Olsztyna po 11. Zniknął chyba w trakcie obowiązywania rozkładu 1990-1992, po jego znaczącej "aktualizacji" w 1991-szym.
Radek
InterCity
Posty: 303
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Przypomniało mi się z daaawnych lat, że pospieszny Olsztyn-Łódź Kaliska był jednym z pierwszych pociągów złożonych z żółto-niebieskich piętrusów, pomimo, że był to pośpiech...
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Benkowi to pewnie o lata 60-e chodzi
:D
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Czyli co, nikt nic nie wie? Ten temat nie miał na celu wywlekania jakiś dawnych wspomnień typu "a pamiętam jak jechałem z A do B", tylko prosiłem o zweryfikowanie tej relacji. :(
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Radek
InterCity
Posty: 303
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Pociąg osobowy 5120 z Gdyni Gł. do Łodzi Kaliskiej wyjeżdżał z Gdyni o 13:45, z Malborka o 15:23, z Grudziądza o 17:08, z Torunia o 19:00. Do Łodzi dojeżdżał planowo o 22:36. Z powrotem jako 1521 o 7:32 z Łodzi, 10:57 z Torunia, 12:26 z Grudziądza, 14:26 z Malborka. Do Gdyni dojeżdżał o 15:47. Tak było w rozkładzie 1992/1993, jeździł jeszcze w letnim rozkładzie 1993. Równolegle przez Grudziądz jeździł jeszcze osobowy relacji Gdynia - Mysłowice. Przez Brodnicę jeździł najpierw pospieszny z Gdyni do Łodzi Kaliskiej, później jako osobowy. Pospieszny Olsztyn-Łódź Kaliska przez Brodnicę jeździł jeszcze latem 1990 r.
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Okazało się, że model ryflaka 43A, który wczoraj przyniósł mi listonosz ma na tablicy relację: Łódź Kaliska - Kutno - Brodnica - Iława - Malbork - Gdynia Główna Os. :D
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Mam Pytanie, czy ktoś z KOlegów pamięta ile wagonów i jakie wagony prowadził pociąg pospieszny Łódź Kaliska - Brodnica - Iława - Gdania Gł Os.?
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Malbork 1941

Post autor: CM »

Zeby nie zasmiecac w dziale staroci pojedynczymi postami... Malbork kilka lat wczesniej :) Chlopaki jada na wojne z Sowietami (Maj 1941) i wlasnie mijaja Malbork...

Obrazek

http://www.fotobethge.de/bilderebay/L02065-118.jpg
Bodek
Pospieszny
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia / Szczecin

Post autor: Bodek »

Ja pamiętam te pociągi w obu wersjach. Ten nocny, z Gdyni do Łodzi około 20:15 do końca prowadził tuż za lokiem wagon bagażowy budowy z lat 50-tych, ale bez górnej nadbudówki (a tych chyba było wiecej). Pozostałe wagony, nie odbiegały od dzisiejszych. Hm, stoimy w miejscu, niestety.
Pociągiem przez Grudziądz miałem przyjemnośc podróżowac do Torunia pod koniec lat osiemdziesiątych. ZTCP miał wagony 111A i 112A i ewentualnie 104A.
Hitem był pociąg z Mysłowic. W składzie chyba do końca miał wagony 1 kl. typu 102A, czyli piękne ryflaczki z fotelami lotniczymi!
Na odcinku Toruń - Malbork regularnie obsługiwały go malborskie SU46-016 i 030 (jedyne tam stacjonujące w latach 90-tych).
Piekny widok! Poezja!
USAMORZĄDOWIĆ regionalne linie kolejowe!!!
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=62563#62563
Pozdrowienia z Pomorza!
B. Jędrzejewski
Radek
InterCity
Posty: 303
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Znalezione w necie tabele srjp z roku 1982/1983:

tabela 437 Iława - Brodnica z przyspieszonym Gdynia - Łódź Kaliska oraz... pospiesznym Ełk - Kraków latem 3 razy w tygodniu...

http://kolej.tele2.pl/tory/cegla/1982_1983/437_1.gif

tabela 402 NML - Lubawa

http://kolej.tele2.pl/tory/cegla/1982_1983/402_1.gif
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
michuczy
Towarowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2009, 22:38
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: michuczy »

Czyli w Brodnicy musiała być zmiana czoła pociągu czy tak? Pociąg jechał ze strony Sierpca potem jechał w kierunku Tamy Brodzkiej
ODPOWIEDZ