"BARKAS" 2008

Planowane imprezy i wycieczki, relacje oraz fotoreportaże;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

"BARKAS" 2008

Post autor: Sebastian Marszał »

Jutro tzn 13.07.2008 o godzinie 6:17 wyjedzie z Gdyni Gł pociąg retro BARKAS do Braniewa. Więcej informacji na www.eraparowozow.pl
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

U nas cicho. Żeby czegoś się dowiedzieć, trzeba zajrzeć do przyjaciół: TU a potem TU. Zarówno relacja jak i zdania, wyrażone w obu wątkach, dają niezły, wszechstronny ogląd wydarzenia. Większość opinii wydaje mi się trafna – od razu zresztą zadeklaruję się jako zachłanny konsument „kolejowego ochłapu” – podchwycę więc tylko kilka wybranych.
zdarzyła się najgorsza rzecz po drodze, mianowicie minęliśmy
Słobity na biegu. :( Miał tam być fotostop z najazdem, byłaby fotka z
kultową nastawnią
Historyczno-poznawczy kontekst „Barkasa” dla niektórych z nas mógł być nawet równie ważny jak ten artystyczno-sportowy. Postój w Słobitach należał się nie tylko wszystkim świadomym uczestnikom ale także samym Słobitom – jednemu z najmłodszych i najkrócej funkcjonujących węzłów w regionie, któremu zresztą nie dane było odegrać zaprojektowanej dlań roli (więcej...) .
Do nastawni na moście raczej nikt nie zdążył nawet
podejść, więc nie wiem dlaczego była ona wpisana do programu. :)
Tak, tego nikt nie wie. BTW dzięki w/w programowi i kolejnym linkom wiemy, że „nastawnia na moście”, [URL=http://parowozownia_koscierzyna.republika.pl/barkas.html]Parowozowni Kościerzyna znana nawet jako „nastawnia wykonawcza mostowa” [/URL] została „zbudowana łącznie z wiaduktem” . Żeby się przekonać, że mamy do czynienia z przepustem, można albo odwiedzić Młynary albo poczytać nasze forum: http://www.ruciane-nida.org/kmk/viewtopic.php?t=15.
W końcu impreza była otwarta i nie każdy musi wiedzieć, że zrobienie udanego zdjęcia to sprawa
życia i śmierci
A kiedy już się dowie, nie musi tego zaakceptować. Niestety, dążąc do kompromisu pomiędzy obiema grupami uczestników, trzeba pamiętać, że w interesie jednej leży rygor i względne zdyscyplinowanie a celem drugiej jest relaks, osiągany przez rozmemłanie, rozprzężenie oraz rozłażenie się (również po kadrze). Cywile, sterroryzowani przez zbrojnych w obiektywy rycerzy, mogą w przyszłości nie kupić następnych biletów. Szczytem rozprzężenia było bodaj Tolkmicko, gdzie dodatkowo zgłodniały jakiegokolwiek pociągu tłum opanował stację a miejscowe anioły spychały się z czołownicy, która pełniła rolę wybiegu i atelier. Dobrze jest móc z kimś się podzielić.
okazuje się, że
recepta na sukces jest niezwykle prosta - zrobić pociąg, rzucić jakiś tam
parowóz i wagony, trochę poreklamować i niech się dzieje jak chce co chce -
tłuszcza i tak będzie zadowolona.
Może to zasługa ziemi, tej ziemi - legendy Ostbahnu i mroku poradzieckiej (lub sycząco: postsowieckiej) zony, kultu, jakim otaczamy Nadzalewówkę i nadziei, ze coś tu się jednak będzie kręcić? Ja do dziś jestem w ciężkim szoku. Przyznam, że fatalnie przespałem czas rezerwacji biletów i gdyby nie przychylność Organizatorów… Dziękuję Panu Robertowi Dylewskiemu. Kiedy teraz pomyślę, że mógłbym nie uczestniczyć w tej imprezie, dopadam z lękiem kompa… Mam, jednak mam - sekwencje z wjazdu na Piórkowo…

Jak zawsze świetne zdjęcia można znaleźć na pewno na WRP (chyba 5), TWB (bodaj 10) i ze 3 na krakowskim trambusie.
Załączniki
Przed oblężęniem... Na pierwszym planie nasz Kierownik, pan Piotr Downar.
Przed oblężęniem... Na pierwszym planie nasz Kierownik, pan Piotr Downar.
181frombork.jpg
Bezmotywie? Nie, to tzw. samson...
Bezmotywie? Nie, to tzw. samson...
W Braniewie SOK czuwał nad bezpieczeństwem focących z międzytorza i doradzał w zakresie kompozycji kadru.
W Braniewie SOK czuwał nad bezpieczeństwem focących z międzytorza i doradzał w zakresie kompozycji kadru.
028stegny.jpg
011malbork.jpg
Klasyczny fotostop w rejonie Grobli Cesarczyka (tzw. wał elizejski).
Klasyczny fotostop w rejonie Grobli Cesarczyka (tzw. wał elizejski).
Freien Strecken für freien Menschen!
Awatar użytkownika
Janek
Przyspieszony
Posty: 94
Rejestracja: 16 kwie 2005, 09:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Janek »

Dokopałem się do takiej informacji:

"2 sierpnia 2009 na linii nadzalewowej pojawi się pociąg specjalny zestawiony z parowozu i oliwkowej bipy. Pociąg zawiezie kolejarzy na uroczystości do Tolkmicka, a następnie zabierze chętnych do Braniewa i z powrotem do Tolkmicka."

Zna ktoś więcej szczegółów :?:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: feyg »

Janek pisze:Dokopałem się do takiej informacji:

"2 sierpnia 2009 na linii nadzalewowej pojawi się pociąg specjalny zestawiony z parowozu i oliwkowej bipy. Pociąg zawiezie kolejarzy na uroczystości do Tolkmicka, a następnie zabierze chętnych do Braniewa i z powrotem do Tolkmicka."

Zna ktoś więcej szczegółów :?:
Na portalu info.elbląg.pl ukazał się artykuł na ten temat, ale od tego czasu cisza...
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Za parowozownia-tczew.pro.wp.pl:
Z powodu, problemów ze sprowadzeniem parowozu z Wolsztyna przejazd pociągu retro BARKAS 2 sierpnia 2009r. nie odbędzie się. O ile nie uda się przeprowadzić imprezy 22 lub 23 sierpnia to przejazd zostanie odwołany.
ODPOWIEDZ