Z urlopowego pobytu w Suwałkach zdjęć kilka

Planowane imprezy i wycieczki, relacje oraz fotoreportaże;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Z urlopowego pobytu w Suwałkach zdjęć kilka

Post autor: Paweł Wagner »

Wygospodarowawszy kilka dni urlopu końcówkę sierpnia spędziłem w Suwałkach. Kolejowe akcenty pobytu tamże w krótkim fotoreportażu, który zamieszczam poniżej.
Załączniki
Pociąg pospieszny Mamry relacji Suwałki - Wrocław Gł. kilkanaście minut przed planowym odjazdem. Na czele SU45-250.
Pociąg pospieszny Mamry relacji Suwałki - Wrocław Gł. kilkanaście minut przed planowym odjazdem. Na czele SU45-250.
Pociąg pospieszny Jaćwing z Suwałk do Wrocławia Gł. prowadzony lokomotywą SU45-164.
Pociąg pospieszny Jaćwing z Suwałk do Wrocławia Gł. prowadzony lokomotywą SU45-164.
Lokomotywa SU45-206 mija most nad Hańczą z pociągiem pospiesznym Gryf do Szczecina Gł.
Lokomotywa SU45-206 mija most nad Hańczą z pociągiem pospiesznym Gryf do Szczecina Gł.
Pociąg towarowy z Mockavy do Suwałk w okolicy Nowej Wsi. Na czele 19-wagonowego składu - ST44-744.
Pociąg towarowy z Mockavy do Suwałk w okolicy Nowej Wsi. Na czele 19-wagonowego składu - ST44-744.
Lokomotywa SU45-045 z pociągiem pospiesznym Hańcza relacji Sestokai - Warszawa Zach.
Lokomotywa SU45-045 z pociągiem pospiesznym Hańcza relacji Sestokai - Warszawa Zach.
Ponownie Gryf. Tym razem na wysokości wsi Poddubówek i z lokomotywą SU45-159 na czele.
Ponownie Gryf. Tym razem na wysokości wsi Poddubówek i z lokomotywą SU45-159 na czele.
Lokomotywa SU45-045 z pociągiem pospiesznym Gryf mija Krukówek, opuszczając Las Koniecborski. Esencja terenów otaczających tamtejsze linie kolejowe ;).
Lokomotywa SU45-045 z pociągiem pospiesznym Gryf mija Krukówek, opuszczając Las Koniecborski. Esencja terenów otaczających tamtejsze linie kolejowe ;).
Poranek na stacji Papiernia mijanej przez pociąg pospieszny Mamry do Wrocławia Gł., prowadzony lokomotywą SU45-159.
Poranek na stacji Papiernia mijanej przez pociąg pospieszny Mamry do Wrocławia Gł., prowadzony lokomotywą SU45-159.
Pociąg towarowy z Mockavy, prowadzony lokomotywą ST44-793, pokonuje malownicze łuki między Okuniowcem a Suwałkami.
Pociąg towarowy z Mockavy, prowadzony lokomotywą ST44-793, pokonuje malownicze łuki między Okuniowcem a Suwałkami.
Pociąg osobowy relacji Suwałk - Białystok oczekuje na odjazd ze stacji początkowej. Niecodzienny skład (SM42-171 + Bh) to efekt robót torowych na odcinku Sidra - Dąbrowa Białostocka i wprowadzenia na tymże odcinku (do 12.09), na jednej parze poc. osobowyc
Pociąg osobowy relacji Suwałk - Białystok oczekuje na odjazd ze stacji początkowej. Niecodzienny skład (SM42-171 + Bh) to efekt robót torowych na odcinku Sidra - Dąbrowa Białostocka i wprowadzenia na tymże odcinku (do 12.09), na jednej parze poc. osobowyc
Lokomotywa ST44-089 z pociągiem towarowym relacji Suwałki - Ełk Tow. w okolicach Poddubówka.
Lokomotywa ST44-089 z pociągiem towarowym relacji Suwałki - Ełk Tow. w okolicach Poddubówka.
Pociąg pospieszny Hańcza relacji Sestokai - Warszawa Zach. zbliża się do Suwałk. Na czele SU45-045.
Pociąg pospieszny Hańcza relacji Sestokai - Warszawa Zach. zbliża się do Suwałk. Na czele SU45-045.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2008, 15:36 przez Paweł Wagner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Litewski suplement...
Załączniki
Poczekalnia i kasy biletowe.
Poczekalnia i kasy biletowe.
Marijampole - budynek dworca od strony miasta.
Marijampole - budynek dworca od strony miasta.
W oczekiwaniu na godzinę odjazdu w drogę powrotną do Kowna.
W oczekiwaniu na godzinę odjazdu w drogę powrotną do Kowna.
Spalinowy zespół trakcyjny D1 przed momentem skończył bieg jako pociąg nr 687 rel. Kowno - Marijampole.
Spalinowy zespół trakcyjny D1 przed momentem skończył bieg jako pociąg nr 687 rel. Kowno - Marijampole.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2008, 19:57 przez Paweł Wagner, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaco
Osobowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2005, 11:22
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Jaco »

Budynek dworca rzeczywiście robi wielkie wrażenie! Byłem, widziałem i oglądałem ;)
Jacek Jaco Chiżyński
Bodek
Pospieszny
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia / Szczecin

Post autor: Bodek »

Paweł, wydaje mi się, że w opisie pierwszych dwóch zdjęć popełniłeś błąd. Jednostki na nich widoczne to seria D1 i ewentualnie nr 693. To oznaczenie rosyjskie, przejęte przez LG po kolejach SŻD. No chyba, że Litwini postanowili je zmodyfikować na swoją modłę, wtedy ja się mylę.
USAMORZĄDOWIĆ regionalne linie kolejowe!!!
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=62563#62563
Pozdrowienia z Pomorza!
B. Jędrzejewski
Jaco
Osobowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2005, 11:22
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Jaco »

Bodek pisze:Paweł, wydaje mi się, że w opisie pierwszych dwóch zdjęć popełniłeś błąd. Jednostki na nich widoczne to seria D1 i ewentualnie nr 693. To oznaczenie rosyjskie, przejęte przez LG po kolejach SŻD. No chyba, że Litwini postanowili je zmodyfikować na swoją modłę, wtedy ja się mylę.
Bodek, masz rację! Tu chodzi o węgierskie D1... Też tam takowe widziałem + TEM2 na manewrach m.in. TEM2-999...
Jacek Jaco Chiżyński
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Bodek pisze:Paweł, wydaje mi się, że w opisie pierwszych dwóch zdjęć popełniłeś błąd. Jednostki na nich widoczne to seria D1 i ewentualnie nr 693
Jaco pisze:Bodek, masz rację! Tu chodzi o węgierskie D1... Też tam takowe widziałem + TEM2 na manewrach m.in. TEM2-999...
Dziękuję za informację! Błąd w opisie skorygowany.
ODPOWIEDZ