amerykańskie wieże węglowe na kolejach w USA w kontekście

Książki, filmy, dokumenty, zabytkowe eksponaty;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

tę stronę podał pewien Krakowianin na (forum )"Kozaku"
http://www.rrpicturearchives.net/srchTh ... wer&Page=1
ramirez
Towarowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 lis 2007, 08:37

Post autor: ramirez »

Litości !!
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

- co litości ? - Zrobiłem jako taki porządek z tym , a jestem już w połowie drogi , co mam teraz to tak zostawić ?
-Ciekawy to temat ,- no może już mniej niż połowa , teraz pójdzie jeszcze jeden może trzy takie bloki linkowe i póżniej już będzie trwało tylko pojedyncze polowanie na to czego tu nie jeszcze ma upolowanego ,, -nie nerwujsja :wink: ramirezie Szanowny , - a w ogóle
przecież to ja nie zmuszam Ciebie do tej pracy poszukiwawczej , i do niczego Ciebie nie zmuszam , zmusiłeś się sam i odczułeś dyskomfort,- musisz uważać na wytrzymałość w pewnych dystansach pewnych spraw sfer życia ludzkiej działalności
-oczywiście ta rada nie zaszkodzi Tobie , że jak to Ciebie nie interesuje , to zaciekaw się tym na siłę i odpal swoje możliwości archeologiczno historyczne kolejowe , bo to forum kolejarzy różnych proweniencji przede wszystkim
ramirez
Towarowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 lis 2007, 08:37

Post autor: ramirez »

Ale czy mógłbyś sprokurować jakieś tezy lub wyciągnąć wnioski do tej prezentacji amerykańskich wież węglowych na kolejach w USA w kontekście amerykańskich wież węglowych w Polsce. :wink: Same foty niewiele mówią !
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

- Garsyja - oznajmiam , że chcę sprokurować jakieś tezy , wyciągnąć wnioski , - ale najpierw chcę znależć coś o" tym " -po przez zbudowanie swoistego *ZASOBNIKA wiedzy różnej o owych zabytkach ze znajdujących się (przede wszystkim ) sił informacji , które są dostępne w necie, ale również po przez inne okoliczności , - znasz z forum Kozaka (tytuł "Ewenement" w dziale kolej 1:1)mój wątek o tym samym , -zdobywanie wiadomości ma w sobie element improwizacji , przypadku , ale również pewnych wyjaśnień , -od dłuższego czasu na łamach tamtego tez forum próbowałem po przez kumpla Dariusza , który przecież mieszka w "stolicy" miejsca gdzie miały i mają dalej swoje siedziby wszystkie te najważniejsze firmy projektujące kiedyś te właśnie wszystkie owe urządzenia, - jak się okazało / okazuje , że również w świat , - i co ? - i nic! - ale mimo wszystko ów kolega Dariusz jednak też coś wniósł , -choć w ogóle tym niezainteresowany ..........- trwa dalej to SZUKANIE , -czasem mozolnie i bardzo często kończy się to w mojej euforii wizji - faktem fiaska , - ale napędem mojej eksploatacji tego złoża owych wież - jest fascynacja takimi sprawami zmieszana z pasją,
-a co znalazłem w tych wieżach do tej pory ciekawego? - jak myślisz ?
- zwróć uwagę na osobne dwa wątki o wieżach,

- **neseser ***kompendium
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009, 12:21 przez hoart, łącznie zmieniany 1 raz.
ramirez
Towarowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 lis 2007, 08:37

Post autor: ramirez »

hoart pisze:- jak myślisz ?
Hmm. Patrząc na zapodany materiał fotoapteczny myślę, że wieże owe przez swoją monumentalność podświadomie kojarzą Ci się z klimatem średniowiecznych zamczysk. Moja fascynacja rzeczami, zjawiskami zapomnianymi, nieczynnymi zaczęła sie od kolei właśnie, od nieczynnych dworców, zarośniętch torowisk etc i obecnie doprowadziła mnie do wypraw krzyżowych, templariuszy ale też na fora typu urban exploration czy opuszczone.pl
Chodzi tedy o ten specyficzny klimacik, który osoba obdarzona pewną wrażliwością jest w stanie sobie wygenerować poprzez nierzadko mało logiczną sieć połączeń neuronów zebranych do kupy właśnie np. w momencie podziwiania na żywo amerykańskiej wieży węglowej na PKP w kontekście........hmmm..... dowolnym.
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

- Garsyja ! - wnioski , tezy niech się same wyłonią :cool: , a nie żebym ja , czy ktoś inny je wyłaniał , - czasem można się ponieść , ale trzeba wziąć ze sobą czujność i pokorę, jadowitość i trans.....
-
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009, 12:38 przez hoart, łącznie zmieniany 1 raz.
ramirez
Towarowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 lis 2007, 08:37

Post autor: ramirez »

No to lipa. Wnioski "se" wyciągne po zapoznaniu się z faktyma. A tych nie znam. Bo skąd niby i jakim cudem te wieże sie u "nasz" "wzieli"? I dlaczego hamerykańskie akurat??
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

-drzewo lipa dorodna rośnie u mnie w ogrodzie wschodnim i -Garsyja i to jest fakt, - możesz to dotknąć , ,zobaczyć teraz zaraz natychmiast, nie wiem skąd przyniósł "ją" wiatr itu koniec tej fascynacji -ot po prostu lipa dalej sobie rośnie , - zupełnie inna historia - ale takie wieże ?, - są artefaktami , ale jak im wyrwać to co mają w swej przeszłości? to mnie kręci -,-dlaczego ? ponieważ są tworami sztucznymi wykonanymi przez człowieka -prace nad tym trwaja ...Ramirezie
-bądżże cierpliwszy na litość talentów mojej gwiazdy dwunastopromiennej !
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009, 12:52 przez hoart, łącznie zmieniany 1 raz.
ramirez
Towarowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 lis 2007, 08:37

Post autor: ramirez »

Uzbrajam sie zatem i ........................................ trwam w oczekiwaniu.
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

- dziękują za okazaną litość
pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkich "Olsztyniaków"i siebie
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

ODPOWIEDZ