Giżycko - Kruklanki

Uporządkowany zbiór dokumentów archiwalnych dotyczących sieci kolejowej na Warmii, Mazurach i pozostałych ziemiach byłych Prus Wschodnich;

Moderator: bastard

bastard
ZWROTNICZY
Posty: 362
Rejestracja: 06 mar 2007, 20:29

Giżycko - Kruklanki

Post autor: bastard »

Poniżej zamieszczam plany schematyczne: stacji Kruklanki oraz przystanków Pieczonki i Kożuchy Wielkie. Wszystkie plany pokazują infrastrukturę powojenną, chociaż na planie przystanku Kożuchy Wielkie są zaznaczone przerywaną linią dodatkowe tory - najprawdopodobniej z układu przedwojennego lub tuż powojennego. Dodatkowo zamieszczam też plan (szkic) projektu głowicy rozjadowej na stacji Kruklanki od strony Węgorzewa pochodzący z 1952 r. Najprawdopodobniej dotyczy przebudowy związanej z wymianą rozjazdów.
Jakość planów jest różna - ale lepszych jakościowo nie udało mi sie odnaleźć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2011, 20:11 przez bastard, łącznie zmieniany 1 raz.
bastard
ZWROTNICZY
Posty: 362
Rejestracja: 06 mar 2007, 20:29

Post autor: bastard »

Następne dokumenty związane z ww. linią:

1. Plan sytuacyjny wjazdu do stacji Kruklanki od strony Giżycka z 1953 r. Na planie tym w prawym górnym rogu wkleiłem tabelkę z innej części arkusza. Cały plan jest dość duży i poniszczony na krawędziach więc nie był skanowany w całości jako arkusz. Na nieskanowanej części nie ma żadnych rysunków lub zapisów.
Niestety nie posiadam innych aruszy z dalszą częścią stacji.

2. Profil linii Giżyko - Kruklanki też z 1953 r. W pierwszej części profilu są opisy stosowanych oznaczeń. Myślę, że będzie to pomocne dla osób które do tej pory miały mało do czynienia z profilami.
Będę jeszcze zamieszczał profile z innych linii, więc opisy te też się przydadzą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ